Motivace

Publikováno 10. října, 2021

Šití pružných materiálů

    

Šití pružných materiálů je strašákem téměř každé švadlenky, ale vůbec tomu tak být nemusí. Pokud chcete šít pružné materiály jako profesionál a mít nádherné švy, které se nevlní a skvěle začištěné okraje, jako jsou na oblečení v obchodech, budete potřebovat overlock. Samozřejmě můžete šít pružné materiály i na běžném šicím stroji, téměř každý šicí stroj nabízí overlockový steh, ale nikdy nebude výsledek takový, jako na overlocku, protože overlock je zcela unikátní stroj a nešije stejným principem jako běžný šicí stroj.

U overlocku není horní a spodní nit, ale používá 4 nitě, které se navzájem provazují a díky kterým je steh dokonale pružný. Overlock sešívá, začišťuje obnitkovacím stehem a ořezává v jednom kroku.

Na trhu je velký výběr těchto strojů a pro běžné šití se overlocky svými funkcemi až tolik neliší, ale důležitá je samozřejmě kvalita overlocku a pro začínající švadlenky je rozhodující určitě i jednoduchá obsluha. Pokud chcete kvalitní a jednoduchý overlock, skvělou volbou je Brother 1034DX nebo Brother 2104D a seženete jej za cca 7 tisíc korun, s těmito overlocky jsou spokojené začínající i pokročilé švadlenky.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑