Motivace

Publikováno 20. června, 2023

Rádi se vzděláváte zábavně? Luštěte křížovky a choďte do kina

Nejen děti, ale také jejich rodiče i jiní dospělí, se zpravidla velmi rádi učí nenásilnou, hravou formou. Pokud nám někdo zábavně podá i složitou informaci, nebo vymyslí říkanku, díky níž si můžeme zapamatovat důležitá hesla, je snadné si je zapamatovat. I v kině se dobře vzdělává. Stačí shlédnout film se zajímavou tematikou a rázem jste o mnohé informace chytřejší.

Nenechte se rušit prázdným žaludkem

Je důležité být sytý a s vyprázdněným močovým měchýřem. To jsou základní předpoklady pro to, abychom se mohli soustředit. Také přiměřená teplota a klidné prostředí hrají svou roli. Kupříkladu v kině si můžete dát Cinema City menu, které je cenově výhodné a u sledování filmu vám bude dělat výbornou společnost.

Trénujte prostřednictvím různě obtížných křížovek

V každém věku je dobré dělat něco, při čem trénujeme a procvičujeme náš mozek. Ve věku, kdy je nám „–náct“, chodíme do školy a jsme nuceni mozek namáhat. Pokud nenastoupíme na vysokou školu, rázem se kolem dvaceti let nemusíme tolik učit. Proto je dobré koupit si adekvátně obtížné křížovky a s plynoucím časem volit těžší a složitější. Používat můžete křížovkářský slovník Luštílek, který najdete na webové stránce https://lustilek.cz/. Když jej budete používat, časem se vaše slovní zásoba rozšíří o slova, která jste předtím nepoužívali nebo neznali.

Oživte si staré a osvědčené babské rady

Na internetu najdete mnohé babské rady, které už pamatují často jen naše prababičky a babičky. Třeba babské rady na odvodnění těla. Proč jíst různé nepotřebné vitamíny nebo doplňky stravy, natož tak léky, když můžeme na odvodnění použít činnosti a potraviny, které fungují.

Babské rady i podobná doporučení, která bohužel mnozí již neznáme, nám také zajímavou a zábavnou formou, stejně jako např. kino, rozšíří obzory o informace, které jsme neznali.

Vzdělávat se můžeme v každém věku. Filmy, křížovkami, pročítáním si babských rad na kdejaké téma. Váš mozek tak bude v kondici i v devadesáti letech a později.

Štítky:




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑