Motivace

Publikováno 3. července, 2023

Co udělat, abychom se nestali gamblery?

Závislost na hazardních hrách je nebezpečným problémem, jenž ovlivňuje životy mnoha lidí po celém světě. Hráči, kteří se potýkají s gamblerstvím, často procházejí těžkým obdobím, kdy se ocitají v nekonečném začarovaném kruhu ztrát, lží a bezesporu i zoufalství. Nicméně, existuje naděje na uzdravení, a tou je léčba závislostí.

Máte hraní pod kontrolou?

Mnozí hráči hazardních her, kteří již propadli závislosti, jsou známí svými výroky, že mají hru pod kontrolou a mohou kdykoliv přestat. Patříte také mezi ně? Pak si položte ruku na srdce a odpovězte si na několik jednoduchých otázek:

  • Mohu projít okolo herny, aniž by se mě zmocnila touha vejít dovnitř a alespoň jednou si zahrát?
  • Když prohraju, dokážu odejít?
  • Když si nevsadím on-line v kurzových hrách, jsem stále v klidu?
  • Dokážete přestat hrát hazard, dokud máte peníze?

Jestliže odpovídáte NE, pak jste zřejmě již ve vleku gamblingu, ze kterého jen tak sami nevystoupíte. Pouze díky odborné léčbě a podpoře profesionálů se můžete vymanit ze spárů netvora, který ničí váš život. Vyjděte z temnoty a nalezněte opět klid. Žijte zdravý a vyvážený život!

Kudy vede cesta k uzdravení?

Jedním z míst, které se specializuje na léčbu závislostí a gamblerství, je Institut Origanum, jenž se zabývá poskytováním komplexní pomoci a podpory lidem, kteří bojují s problémem závislosti na hazardních hrách. Přístup k léčbě spočívá v celistvém pohledu na jednotlivce a zahrnuje jak individuální terapie, tak i skupinové sezení, jež pomáhají klientům získat dovednosti a strategie pro zvládání závislosti.

Proč vzniká závislost na gamblingu?

Jedním z hlavních cílů léčby závislostí na gamblerství je porozumět kořenům problému. Často se ukáže, že závislost na hazardních hrách je jen symptomatickým projevem hlubších emocionálních nebo psychologických problémů. Terapeuti se proto zaměřují na identifikaci těchto kořenů a pracují s klienty na jejich řešení. To může zahrnovat terapeutické sezení, která pomáhají klientům porozumět svému chování, zvládat stres, rozvíjet zdravější způsoby komunikace a budovat sebedůvěru.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑