Motivace

Publikováno 10. Srpen, 2016

0

Povinnostmi ke spokojenosti

Pátek, poslední pracovní den týdne, alespoň pro většinu pracujících obyvatel, vybízí k celovíkendovému odpočinku. Jenže co když nemáme na odpočinek čas a čeká nás hromada domácích prací či dotahování restů z uplynulých pracovních dní, či těch, které se s námi táhnou mnohem delší dobu? Dále už nezahálejte a naplánujte si splnění alespoň většiny povinností!

V pátek relaxujte, vyložte si nohy na stůl, sledujte oblíbený film, vyjděte si na kávu s partou přátel nebo věnujte svůj čas naplno partnerovi. Na povinnosti se vrhněte v sobotu, hrubý plán už doufám máte, pokud ne, začněte u těch nejvíce důležitých. Nejdůležitější věci jsou zpravidla ty nejméně příjemné a časově nejvíce náročnější i přesto je neodkládejte. Jakmile je odložíte, neposunete se nikam dál. Zůstanete tam, kde jste byli včera, minulý týden, měsíc.

Důležité povinnosti plňte jako první a postupně se přesunujte k těm méně důležitým, které jsou otázkou pár desítek minut. Naučte se plánovat si vaše povinnosti tímto způsobem, neodkládejte věci na poslední chvíli. Téměř vždy odkládáme dlouho, jakmile se pak dostaneme k řešení povinnosti, lidé, které potřebujeme a bez kterých povinnost nevyřešíme, mají, jako naschvál, najednou dovolenou nebo zkrátka nemají čas.

Splnění každé povinnosti v nás vyvolává zvláštní pocit spokojenosti. A od toho se odvíjí náš každý den. Jsme spokojeni sami se sebou, že jsme zvládli vše nebo alespoň většinu restů, které nás doprovázely spoustu dní. Máme dobrou náladu, radujeme se ze sebe samých a z tváře se nevytrácí úsměv. No nestojí to za to? Jít spát s pocitem, že máme vše hotovo a v neděli se opět můžeme věnovat své rodině, partnerovi a přátelům? Věřte, že jakmile se naučíte splnit to, co máte, váš život bude mnohem pozitivnější, úspěchy vás budou doprovázet. Jen lidé, kteří něco dělají, mohou být úspěšní.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑