Práce

Publikováno 12. Srpen, 2016

0

Jak a kde hledat práci?

Možná vám přijde tato otázka tak trochu zbytečná, to ale rozhodně není! Nabízí se totiž hned několik míst, kde se dá hledat práce. Co se týče efektivity, existují mezi jednotlivými způsoby hledání práce velké rozdíly. Možná i vy se marně snažíte najít nové zaměstnání proto, že hledáte špatně!

Musí vám být „šitá na míru“

Mnoho žadatelů o práci dělá fatální chybu v tom, že se zaměřuje na nabídky, které neodpovídají jejich kvalifikaci. Vždy je třeba si správně určit obor, ve kterém vynikáte a máte tak budoucímu zaměstnavateli co nabídnout. Jestliže nemůžete sehnat práci ve vašem oboru, začněte rekvalifikací. Využít lze rekvalifikační kurzy, které nabízí úřady práce. Řešením je také neplacená stáž. U ní se dokonce zvyšuje šance na zisk zaměstnání. Pokud se osvědčíte, zaměstnavatel vás jistě rád přijme.

Hledání s agenturou a přes úřad

Nejlehčí formou, jak najít nové zaměstnání je, když zajdete do personální agentury. Zde ale počítejte s tím, že si za to zprostředkovatel vezme provizi. Mnoho nabídek má také úřad práce, ale všichni víme, jak to na úřadech chodí…U některých úředníků se nedá moc hovořit o vysokém pracovním nasazení.

Internetové vyhledávače jako spolehliví partneři

Volná pracovní místa lehce najdete pomocí internetových pracovních portálů. Na nich je nabídka zaměstnání široká. Pokud budete hledat volná místa tímto způsobem, je třeba vždy rychle jednat, protože právě tyto portály prohlíží nejvíce lidí. Se zajímavou nabídkou přichází například portál 248.cz. Od ostatních se liší tím, že přináší nabídky práce, které se objevují přímo na stránkách zaměstnavatelů. Právě tyto nabídky se na běžných pracovních portálech nemusí zobrazovat. Na 248.cz jednoduše vyhledáte volné pozice podle profese, místa a také podle činnosti firmy. U nabídky se vždy zobrazuje kontakt na firmu, takže lze rychle reagovat! Portál nabízí své služby zcela zdarma.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑