Peníze

Publikováno 1. listopadu, 2017

Podnikatelský účet ve své ideální podobě

Přemýšlíte o rozměrech vašeho podnikání? Jste člověkem, který rád přemýšlí o budoucnosti a nebojí se zvažovat praktické důsledky potenciálních vynálezů? Dokážete si i představit, že nebudou užívány již peníze a platit se bude implantovanými čipy na našich rukách?

Jak bude vypadat naše blízká i vzdálenější budoucnost? A jakou roli v ní budou nadále hrát finanční instituce? Jaká bude budoucnost bankovnictví? To, že se vývoj nedá zastavit, je známé každému… Ale málokdo z nás si umí realisticky představit, co bude náš budoucí život skutečně obnášet.

Jedno je však takřka jisté: nastane minimální potřeba docházet na kamenné pobočky finančních institucí osobně. Veškeré úřední záležitosti se budou moci obstarat z domova prostřednictvím internetu, video-rozhovorů i autorizovaných elektronických podpisů. Založení osobního či podnikatelského účtu se tak může odehrát bez nutnosti opustit fyzicky byt. Stejně tak se stane přežitkem nošení peněz v peněžence. Veškeré finanční transakce budou realizovány online internetovým bankovnictvím, či prostřednictvím platebních karet, speciálních čipů apod.

Virtuální realita každodenním chlebem

Virtuální realita se pro nás bude stále více stávat aktuálnější, naše jednání se bude autenticky odehrávat v jednacích místnostech kamenných poboček bankovních institucí v 3D formě, aniž vyjdeme ze soukromého prostoru vlastních domovů. Kryptoměny – jakými jsou dnes především známé Bitcoiny – se stanou součástí našich běžných transakcí. Fyzické peníze tak v peněžence důstojně nahradí operativní databáze, s jejichž položkami nikdy nepřijdeme v dennodenní praxi fyzicky do styku.

Dnes se nám jeví představa čipu pod naší kůží jako velmi nedůvěryhodná a zcela nadbytečná. Budoucnost nám však s velkou pravděpodobností dokáže, že tyto čipy implantované například přímo na našich rukách nám mohou mnoho věcí usnadnit a zabrání eventuálním možným pochybením. Samozřejmě současně s rozvojem civilizačních aspektů moderního života musí být dohlíženo na etické prvky užívání těchto novinek v praxi, protože takřka vše je v konečném důsledku velmi zneužitelné.

Výběr vhodného účtu v současné době

I když teď jsou naše možnosti omezené a nedisponujeme luxusem, který nám nabídne doba budoucí, musíme vyhledávat vhodné praktické možnosti pro naše podnikání i osobní aktivity. Zajímavou možností v kontextu podnikání se jeví například firemní účet mKonto Business u mBank. Výhodou tohoto typu účtu je fakt, že je k dispozici bez zbytečných poplatků.

Nejsou tak zpoplatněny kroky jeho založení a vedení. Stejně tak nejsou zatíženy poplatky i výběry z bankomatů v České republice a v zahraničí od částky 1 500 Kč výše. Bez poplatků jsou uskutečňovány i příchozí a odchozí tuzemské platby, trvalé příkazy, inkasní platby, nebo taky okamžité převody mezi účty v rámci téže banky.

Ke kontu je současně nabízena i debetní platební karta MasterCard Debit Business. Jejímž velkým benefitem je, že lze zpětně získat 1 % z každé uskutečněné transakce jejím prostřednictvím, a to až do výše 2 500 Kč měsíčně.

Založení účtu bez odkladu

Ať již si zvolíte jakýkoliv typ účtu u jakékoliv finanční instituce, důležitým kritériem by pak v praxi měla být operativnost jeho založení. Ta totiž může napovídat mnohé o pozdějším chování dotyčné banky.

Nejrychlejší variantou je zřízení účtu prostřednictvím internetu, kdy vyplníte údaje v online žádosti a přiložíte skeny dokladů vaší totožnosti. Následně je odeslána na váš účet ověřovací platba v minimální výše a účet se tak stane již připraveným k užívání. Současně musí být zřízeno i internetové bankovnictví, abyste tak získali operativní přístup k vašemu účtu online formou.

Mnohé banky jsou v dnešní době ochotny vyslat za vámi i kurýra, který zajistí originály dokumentů a přiveze listiny s podpisy. Nemusíte tedy vůbec do kamenné pobočky konkrétní banky ani jen vkročit. Úspora tohoto času je nejen příjemná, ale ilustruje rovněž i přístup banky ke svým klientům.

Prioritou je spolehlivost a flexibilita

Podstatným kritériem při výběru podnikatelského účtu je flexibilní přístup k němu. V dnešní době je nezbytnou podmínkou i maximální bezpečnost všech informací obsažených v rámci osobních i podnikatelských účtů. Banky tak musí skutečně dbát o zabezpečení užívaných softwarových nástrojů. Měly by provést vše potřebné, aby v co možná největší míře zamezili úniku dat například prostřednictvím phishingu, kdy jsou klienti po vstupu do svého účtu v internetovém bankovnictvím záměrně přesměrováni na jinou webovou stránku, která však již nemá s konkrétní bankou nic společného.

Podmínkou efektivity bankovního účtu musí být i funkční přístup k němu prostřednictvím aplikací, které lze bez problémů spustit na různých typech mobilních telefonů i tabletů. Odstávky internetového bankovnictví pak musí probíhat v minimální četnosti, v neexponovaných časech a musí být vždy s dostatečným předstihem klientům ohlášeny. Na klienta totiž musí být vždy pohlíženo v první řadě.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑