Motivace

Publikováno 6. listopadu, 2018

Paříž? Ne, Moskva!

Podzimní měsíce přímo vyzývají k cestování. To ve výsledku je klidnější, levnější a i chladnější. Navštívenou destinaci si tak vychutnáte maximálně plnými doušky. 

Kdy jindy vlastně cestovat než na podzim? V zimě už je velká zima, na jaře se z té zimy vzpamatováváme a v létě je zase takové horko, že jediné na co se cítíme, je sednout si pod jabloň a ovívat se jejími listy. Pro tzv. poznávací zájezdy je právě teď přímo ideální doba. A kam se vydat?

Ze západu na východ

Paříž, Londýn, Madrid, nebo třeba Amsterdam? Nepřipadají vám tyto západní metropole tak jakoby stejné? Nechtělo by to změnu? Co takhle se místo na západ vydat na východ? Třeba do Moskvy či Petrohradu? Zkrátka do Ruska.

Překročte 9 časových pásem!

Můžete si být jisti, že čekat na vás budou zcela jiné zážitky, než na které jste zvyklí. Zážitky, na které hned tak nezapomenete. Vždyť tato země zabírá 9 časových pásem! Rádi byste všechna překročili? To není tak složité, jak se může zdát. V Moskvě nasedněte na vlak a projeďte si celou Transsibiřskou magistrálu!

Nezapomeňte na vízum!

Ruská federace, jak zřejmě dobře víte, není součástí Evropské unie, proto mějte na paměti, že ke vstupu do země potřebujete platné ruské vízum, o něž můžete zažádat na jednom z konzulárních oddělení Ruské federace, jež se nacházejí v Praze, Brně a Karlových varech.

O vízum žádejte s dostatečným předstihem

Je-li cíl vaší návštěvy klasická turistika a po v zemi neplánujete cestovat déle než 30 dní, bude v hledáčku vašeho zájmu bude vízum turistické. Ti, kteří do Ruska cestují pracovně, musí žádat o vízum služební. Ať již o služební či turistické vízum zažádejte s dostatečným předstihem, abyste se zbytečně nedostali do časové tísně.

Parametry žádosti o ruské vízum

K žádosti o vízum do Ruska přidejte vyplněný formulář, pas s dvěma volnými stranami s dobou platnosti přesahující 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruska, dvě barevné pasové fotografie, potvrzení o zaplaceném cestovním pojištění, pozvání a také potvrzení od zprostředkovatelské cestovní kanceláře, od které jste si pořídili zájezd, či hotelu, v němž budete ubytování.

Aby vaše žádost byla kompletní

Nezdá se to, ale je toho docela hodně, že? Pokud nemáte čas pobíhat po úřadech, doporučujeme vám obrátit se na služby nějaké renomované agentury, jež vám vízum do Ruska připraví „na klíč“. Respektive veškeré úřady oběhne za vás. Především ale bude zárukou toho, že vaše žádost bude kompletní a vy tak své vízum získáte včas. Více informací získáte na stránkách vizumrusko.cz.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑