Peníze

Publikováno 10. dubna, 2017

Jak nenaletět podvodníkům s rychlými nebankovními úvěry?

Potřebujete peníze co nejrychleji a nechcete se zaobírat složitým vyřizováním? Nebankovní úvěr bude pro vás tím nejlepším řešením. Dejte však pozor na nekalé praktiky některých firem, které využívají zbrklosti a naléhavosti žadatelů. Nezřídka se stává, že oběti podvodníků nejen, že žádnou půjčku nedostanou, ale ještě sami přijdou o peníze.

Na co si dát pozor?

Vysoké poplatky předem

Pokud po vás firma vyžaduje větší obnos ještě dříve, než dostanete půjčku, něco tu nehraje. Vysoké poplatky vybírané před poskytnutím úvěru jsou totiž způsobem, jak od vás získat peníze, a následně se slibované půjčky vůbec nemusíte dočkat. Nejedná se totiž jen o ověřovací poplatek, který dosahuje výše několika korun, jedná se až o tisíce, o které můžete přijít a nic nezískat.

Drahé hovory po telefonu

Na tento trik naletí mnoho žadatelů o úvěr. Zájemci zavolají na číslo firmy a s druhou stranou vyplňují různé informace a osobní údaje. Telefon tak trvá až desítky minut, přitom ani netušíte, že každá minuta stojí kolem 70 až 90 korun. Půjčky se nakonec stejně nedočkáte, a až vám přijde účet za telefon, trefí vás šlak.

Téměř neviditelné podmínky

Nezapomeňte si vždy pořádně přečíst podmínky úvěru. Mnoho společností doufá, že je jen přelítnete a nevšimnete si všech bodů, které jsou napsané titěrným písmem a bez lupy je nemáte šanci přečíst. Skrývají se tam však důležité informace o úrocích či sankcích, na které je třeba si dát pozor. Pokud vše bez čtení podepíšete, můžete řešit vážné problémy.

Vysoké sankce, o kterých nemáte tušení

Nesmyslné a neúměrně vysoké pokuty za pozdní splátky bývají zdrojem podvodných nebankovních poskytovatelů. Existují dokonce případy, kdy pošlete splátku jen o den později a rázem máte zaplatit několik tisíc navíc. Některé subjekty dokonce vyžadují penále, i když k žádnému zpoždění nedojde.

Abyste sankcím zamezili, je potřeba splácet skutečně včas a dopředu si zjistit, jaké je penále za pozdní splácení. V opačném případě se může celkový dluh vyšplhat až na násobky původního. A to přeci nechcete.

Vyhněte se podvodníkům

Podvodných nebankovních společností, které nabízejí rychlé a snadné úvěry bohužel není málo. Odhalit je však můžete snadno. Nereagujte na pochybné inzeráty, které vám přistanou v e-mailové schránce, nebo jsou vylepené na ulicích či někde na nástěnkách. Solidní společnost poskytující úvěry má přehledné webové stránky, kde poskytuje veškeré potřebné informace.

Existují také internetové srovnávače , kde najdete přehledný seznam ověřených a důvěryhodných nebankovních úvěrů. Jednoduše si pak vyberete ten nejlepší pro vás.

Možno přidat příklady a odkazy

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑