Úspěch

Publikováno 16. dubna, 2017

Jak se nebát říct svůj názor

Trpíte pocitem, že byste rádi řekli svůj názor, ale nemáte na to? Bojíte se svůj názor ventilovat? To je špatně, ale to nejspíš sami dobře víte. Proto je dobré, abyste na sobě začali pracovat a změnili pohled na sebe. Začněte si věřit.

Jak to udělat? Musíte jednoduše začít pracovat na tom, že jste dobří, že máte na to, abyste řekli svůj názor na věci, které se kolem vás dějí, nebo řeší. Bojíte se toho, že vás někdo usadí, nebo že se strhne hádka? Pokud nebudete mít argumenty a nebudete vědět jak se obhájit, pak utněte diskuzi s tím, že odmítáte dál věci řešit.

Svůj názor jste si řekli a to je důležité. Není pro vás dobré zadržovat v sobě vztek a dusit názor, který na danou věc, či situaci máte. Vy potřebujete jako člověk s vlastními názory prezentovat to, co cítíte a jak věci vidíte vy. Pokud se vám něco nelíbí, tak to řekněte.

Budete-li mlčet a se vším souhlasit, budete za člověka, kterému se může říct cokoliv a on to odkýve. Vnitřně vás to ale bude ubíjet a tak je lepší dostat se do konfliktu, který za chvíli vyšumí, než řešit to, jak vám neustále někdo něco vnucuje, přičemž vy s tím vůbec nesouhlasíte.

Stůjte si za svým a buďte pevní a neústupní. Dodejte si odvahu tím, že budete umět vyjádřit svůj názor. Uvidíte jak se vám uleví, když budete umět říci to, co chcete. Ne každý je takový ras, jak se vám může na první pohled jevit.

Pokud ukážete, že dokážete také říci svůj názor a postavit se tak někomu druhému, nebude si na vás dovolovat tolik, jako když uvidí, že mu vše odkývete a neřeknete půl slova. Proto se nebojte a klidně řekněte to, co si o dané situaci myslíte. Uděláte to jednou, uděláte to i podruhé a postupně vám to půjde samo.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑