Úspěch

Publikováno 18. Leden, 2017

0

Nechte si patentovat svůj vynález

Říká se, že Češi mají zlaté ručičky. Náš národ je opravdu vynalézavý a existuje spousta domácích kutilů, kteří vymysleli různé “vylepšováky“. Podle výzkumů se u nás během roku vymyslí přes tisíc přístrojů, jež mají svým vynálezcům usnadnit život. I když většinu takovýchto zlepšení představuje pouze nepatrná úprava již stávajících nástrojů, může se stát, že mezi nimi bude i takový vynález, který si již zaslouží vlastní patent či ochrannou známku.

Patenty a ochranné známky

Patent je nástroj, který slouží k právní ochraně. Patent se u nás uděluje pouze vynálezům, jež jsou zcela nové, jsou výsledkem vynálezecké činnosti a jsou určeny pro průmyslové využití. Aby byl patent stále v platnosti, je nutné platit takzvané udržovací poplatky. V tom případě na něj má majitel výhradní právo po dobu maximálně 20 let. Ochranná známka zase slouží pro ochranu značky, pomocí které identifikujete své výrobky. Tím jste na trhu rozlišitelní pro zákazníky od jiných podobných výrobků. Ochrannou známku představuje jakékoliv označení, které může být přeneseno do grafického znázornění. Může to být například obrázek, slovo, nebo i písmeno. Součástí jedinečnosti ochranné známky je i použitá barva a styl písma. Zneužití ochranné známky může být u nás potrestáno až odnětím svobody na dva roky.

Jak si nechat patentovat svůj vynález?

Vyřizování patentu a ochranné známky je, jako jakákoliv jiná úřední činnost, spojeno se spoustou papírování a běhání po úřadech. Mnoho zájemců, kteří by rádi registrovali své své vynálezy či značky, tak raději tento kolotoč vzdá. V dnešní době však již existují společnosti, jež vám se vším pomůžou, poskytnou vám jak odborné poradenství, tak vám přímo zprostředkují i ty nejsložitější patenty vašich vynálezů. Takovou společností je například také eTuls Intenational, cz s.r.o.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑