Peníze

Publikováno 2. května, 2017

Nebankovní půjčky pomohou překlenout finanční indispozici

V posledních letech lidé hojně využívají nebankovní půjčky. Tento typ úvěru poskytuje jiný subjekt než banka. Pokud potřebujete peníze na ruku anebo na účet v co nejkratší době, jsou pro vás tyto rychlé půjčky vynikajícím řešením. Ve většině případů není nutné doložit příjmy ani výpis rejstříku trestů. Mnohdy se nekontroluje ani bonita klienta. Půjčky bez doložení příjmu patří mezi nejoblíbenější.

Vyšší úroky versus snadné vyřízení

Jednoduché a expresní vyřízení se může zalíbit, ale vždy počítejte s vyššími úroky a vysokou roční procentní sazbou nákladů, které se říká RPSN. U krátkodobých půjček to platí dvakrát tolik. Nutno podotknout, že je ve světě nebankovních půjček ohromná konkurence, proto je někdy tento druh úvěru výhodnější než v bance. Nebankovní půjčky známe krátkodobé, které jsou poskytovány většinou do 10 000, úvěry středního charakteru a nebankovní americké hypotéky. Poslední zmiňovaná varianta je jištěna nemovitostí.

Každá strana má dvě mince

Jak už to tak bývá, vše má své pro a proti. Lidé mají nebankovní úvěry spojeny s klienty s problémovou minulostí, ale to nemusí být vždy pravidlo. Rychlá půjčka online se hodí před výplatou, když víte, že ji během pár dnů splatíte. Nemusíte chodit s prosíkem po rodině a kamarádech. Jednoduše si zažádáte přes internet či SMS. Během pár minut se dozvíte výsledek a peníze jsou obratem vyplaceny. Největšími nevýhodami jsou vysoký úrok a poplatky za případné prodloužení půjčky.

Podmínky pro získání půjčky

Vše o nebankovních půjčkách vám přiblíží magazín o financích. Mimo jiné se dozvíte, že vám pro získání krátkodobého úvěru postačí plnoletost, platný občanský průkaz, přístup na internet, mobilní telefon a vlastní účet. V každém případě se před půjčením peněz ujistěte, zda je opravdu potřebujete.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑