Vzdělání

Publikováno 6. března, 2017

Naučte se italsky, není to tak složité

Italština je velmi pěkný cizí jazyk a dobrá zpráva je, že není těžké se jej naučit. Jak se naučit italsky? Nejprve zvažte, zdali je pro vás italština důležitým jazykem a jak často jí v životě využijete. Italsky se totiž domluvíte pouze v Itálii, a pokud tam necestujete příliš často, nebo nemáte někoho známého, s kým byste si italsky popovídali, tak se zaměřte raději na jiný jazyk.

Pokud však víte, že vám italština bude k něčemu dobrá, vrhněte se do učení. Můžete navštěvovat kurz, nebo se začít učit sami. Jak na to, kupte si knížku i s CD. Taky jsem se do italštiny zamilovala a tak jsem si studovala slovíčka a fráze s gramatikou a cestou v autě jsem si pouštěla CD.

Dobře jsem si tak italštinu naposlouchala a díky tomu mohu říct, že jsem si opravila i slovíčka, která jsem se naučila špatně vyslovovat. Poslouchat CD v italštině v autě, je velice praktické, protože se na to soustředíte a nic vás při tom neruší.

Pak je také dobré, mít nějakého italského přítele, se kterým si občas popovídáte. Pokud nikoho takového nemáte, najděte si někoho přes SKYPE, s kým si budete občas moci zavolat a popovídat si v italštině. Po velmi krátké chvilce zjistíte, že si s Italem vlastně dobře rozumíte, i když jste s italštinou právě začali, protože ona je opravdu jednoduchá.

Nicméně se dá rychle zapomenout, pokud jí nepoužíváte, protože italštinu skutečně jen tak někde nevyužijte tak, jako využijete například angličtinu. Italština by měl být takový váš doplňkový jazyk, nikoliv však jediný cizí jazyk, který ovládáte.

Italština je si velmi podobná se španělštinou, je lepší se věnovat jen jednomu z těchto dvou jazyků, aby se vám do sebe tyto jazyky nepletly. Pokud se studiu opravdu intenzivně věnujete, nezapomínejte italštinu sem tam využít, abyste ji nezapomněli.

Anglicko-české gymnázium AMAZON je gymnázium orientované na výuku současných evropských a světových jazyků se specifickým důrazem na angličtinu vyučovanou kvalifikovanými rodilými mluvčími. Přítomnost kvalifikovaných rodilých mluvčích při výuce cizích jazyků působí motivačně a přináší výsledky.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑