Vzdělání

Publikováno 24. Září, 2015

0

Naučte se cizí jazyky online za zlomek ceny běžných kurzů

Patříte mezi ty věčné studenty, kteří sice mají touhu se zdokonalit v cizím jazyce, ale rozhodně nemíní vynakládat tisíce a tisíce korun za kurzy, ve kterých společně s deseti dalšími prohodíte během hodiny jen několik vět?

Potom by přesně pro vás mohly být kurzy z dílny Jazykove-kurzy24 www.jazyky-pro-samouky.cz . Pro účely testování jsme si vybrali jeden běžný jazyk – francouzštinu a jeden netradiční – sinhálštinu. Jak tedy takové kurzy vypadají a dá se s nimi opravdu jazyk naučit? To zjistíme za malou chvíli.

Jak získat jazykový kurz

Nejprve je třeba za kurzy zaplatit. Na stránkách jsme si naklikali o které kurzy máme zájem a vyplnili identifikační údaje. Ačkoliv stránky nepůsobí úplně nejmodernějším dojmem, je možné platit i pomocí PayPal nebo Moneybookers, což jsou nejrychlejší a o to nám šlo. Platíme tedy online a vybíráme možnost obdržet kurzy v elektronické podobě, tedy žádné poštovné a žádný fyzický nosič.

Během chvíle máme v mailové schránce zprávu a v ní odkazy ke stažení. To chvilku zabere, protože soubory mají v průměru 100MB. Jedná se o zazipované složky, které si rozbalíme. Získáme spustitelný soubor a složku se všemi daty. Otevřeme soubor v prohlížeči a jsme v kurzu.

Ačkoliv součástí jsou i instrukce jak s kurzem pracovat, je to intuitivní. Vše se ovládá z levého menu. V něm naleznete jak instrukce pro ovládání, tak Slovíčka a Texty a tyto dvě hlavní kategorie se dále rozpadají na množství dalších, které představují vždy odlišné způsoby, kterými cizí jazyk vstřebat.

Jak probíhá výuka

 

Zatímco francouzština, angličtina, němčina italština, španělština a další důležité světové jazyky obsahují 42 lekcí, sinhálština jen 21 – U sinhálštiny se totiž jedná o tv. kurz na cesty, u francouzštiny je testovaným kurzem kurz pro začátečníky. Odpovídá to i počtu slovíček, které se v kurzu objevují. Pro francouzštinu je to 1300 slov, pro sinhálštinu jen 450. Lekce jsou voleny tématicky a důraz je kladen na praktické využití. Proto hned první lekce se nazývá „Na dovolené“ a další potom např. „V hotelu“, „Ve směnárně“ nebo třeba „Nákupní lístek“.

Základem je vždy seznam slovíček, s možností tisku. Jedná se o kartičky po sedmi slovíčkách. Ve všech částech je propojena obrazová forma, čili psaný text, s audio formou, tedy slovíčko si můžete ihned poslechnout.

Naučené si můžete také otestovat a opět hned několika rozličnými způsoby. Můžete psát v cizím jazyce text, který vidíte česky. Nebo můžete vybírat z několika možných nabídek správnou odpověď. Nebo si můžete zvolit diktát anebo doplňovat tzv. koncovku, tedy poslední písmena hledaného slova.

Stejně bohatá je nabídka procvičování celých textů, kdy se učíte věty a souvětí. Ty lze poté procvičovat, zajímavý je např. metoda „slovního salátu“, kdy dostanete slova, která máte uspořádat do věty v cizím jazyce.

Závěr

Jazykové kurzy z www.jazyky-pro-samouky.cz (zbrusu nový e-shop firmy) a  www.jazykove-kurzy24.cz    (původní varianta) jsou vhodné pro studenty, kterým vyhovuje samostudium a mají vůli učit se sami. Kurzy jsou zaměřeny na situace ze života a slovíčka, která nejpravděpodobněji využijete. Bohatá nabídka možností procvičování a opakování může sice na první pohled působit nepřehledně, ale brzy si na ni zvyknete a oceníte ji. Ceny jednotlivých kurzů se pohybují v cenách kolem od 599 Kč a po uložení v počítači je lze využívat i bez připojení k internetu, což oceníte třeba na cestách.

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑