Vzdělání

Publikováno 28. srpna, 2019

Naučte se anglicky! Jakkoliv! Třeba i online!


Znalost angličtiny slovem i písmem je dnes nutností více více než předností. Naučit se jí můžete i online! Tak neváhejte!

Naučit se cizí řeč není jen tak. Ten, kdo na jazyky tzv. „nemá buňky“, o tom ví své. Svého času jsme se trápili s gramatikou a slovíčky, které jsme se biflovali nazpaměť. O efektivnosti této metody by se dalo polemizovat, byť pro mě osobně jazyky na všech školách patřily mezi nejoblíbenější předměty.

Výuka jazyka vás musí bavit

S výukou jsem nikdy neměla problémy a k tomu mě nesmírně bavila, ať již se jednalo o angličtinu, němčinu, ruštinu, italštinu, španělštinu a později i japonštinu. Možná i to se podepsalo na mých výsledcích. Učila jsem se s chutí a bez donucení. Ani si nedokážete představit tu radost, když jsem se poprvé danou řečí v dané zemi domluvila.

Jako rodilý mluvčí

Mé sebevědomí v ten okamžik dosahovalo vrcholu. Nejen že jsem se domluvila, navíc i ti, s nimiž jsem konverzovala, nepoznali, že nejsem rodilý mluvčí. A o tom úspěšná výuka dle mého názoru je. V první řadě se při ní neobejdete bez odhodlání a pevné vůle. To je ten nejsilnější motor, který vás požene dál.

Chtějte a vytrvejte!

Takže, chtějte a vytrvejte. Tzv. neustálých začátečníků mezi námi chodí spousta. Těch, kteří se cizí řeči opravdu naučí, domluví se s ní, v originále si přečtou noviny a knihu, už tolik není. Chyba je ovšem jenom v nich samých.

Jak se naučit anglicky?

Dnešní školáci se anglicky učí ve škole. Čím dříve se s výukou přitom začne, tím lépe, byť bych si dovolila pochybovat o efektivitě výuky anglického jazyka v jeslích. Nedisponuji ale argumenty pro ani proti, proto se do této debaty nebudu pouštět. Místo toho se zaměřím na výuku pro ty starší včetně dětí, mládeže a samozřejmě i dospělých.

Kvalitní učitel je základem

Základem úspěchu je najít si kvalitní jazykovou školu a kvalitního učitele. Ten je pro začátečníka základem. Já osobně na svého prvního učitele z gymnázia vzpomínám dodnes. Dal mi nezbytné základy, na nichž jsem mohla stavět. A také stavěla. Musím podotknout, že se jednalo o Čecha, ne rodilého mluvčího.

Čech, nebo rodilý mluvčí?

Myslím si, že Čech dobře ovládající daný jazyk (v projevu mého učitele nebyl ani náznak českého přízvuku) je pro začátečníky v mnoha ohledech lepší. Můžete se ho na vše zeptat ve své rodilé češtině. Pro následnou konverzaci je samozřejmě lepší rodilý mluvčí.

Angličtina online

Na základy vám postačí rok, maximálně dva. Pak můžete ve výuce pokračovat, nebo vyzkoušet třeba angličtinu online. Ta v současné době prožívá boom v pravém slova smyslu. A není se ani čemu divit. Zvolíte-li skutečně kvalitní kurs a jste-li tím správným typem pro online studia, máte vyhráno. Jen sice částečně, ale víte, co se říká? Že i dílčí úspěchy se počítají.

Vyberte efektivní kurs

Problémem ovšem je, že vybrat z bohaté nabídky opravdu kvalitní kurs, který vám něco přinese, je vskutku těžkým oříškem. Přelousknout jej je sice náročné, ale ne nemožné. Velmi dobrý návod, nač se zaměřit, co neopomenout a na základě jakých parametrů najít vhodný online kurs, najdete na odkazu angličtina online. Dobře si jej přečtěte a sami se rozhodněte, zdali vůbec jste na tento typ výuky vhodným adeptem. Ne každému totiž vyhovuje. Mnohý

m ale ano, a co vy víte, třeba se mezi ně zařadíte i vy.

Znalosti uplatněte v praxi

A až se něco naučíte, neváhejte a vyrazte do světa. Tam totiž své znalosti uplatníte v praxi. A budete na tom stejně jako já (viz úvod tohoto článku). Budete mít neskutečnou radost a zvýší se vaše sebevědomí. A to vás požene dál. Brzy začnete číst tiskoviny i knihy v originále. To je mimochodem další zážitek, který vás posune o třídu výš. Poté, co jsem přelouskala svou první anglickou knihu, jsem doslova výskala radostí. Ve stejné době jsem také zhlédla první anglický film. Od té doby nesnesu český dabing. Téměř každý, kdo je zvyklý na Dr. House v originále, je na tom stejně.

Co říci na závěr? Budu se opakovat, ale je to tak. Učte se a vytrvejte! Budete ze sebe mít nesmírnou radost! A mnohem víc – domluvíte se jinou řečí než mateřštinou, což vám dá hodně velká křídla!

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑