Vzdělání

Publikováno 31. ledna, 2017

Mate IQ – nápoj na zlepšení koncentrace nejen při učení

Trápí vám problémy s koncentrací? Pokud se potřebujete soustředit nebo se musíte dlouho učit a rozčiluje vás, že váš mozek do sebe odmítá cokoli vpustit, vyzkoušejte speciální čaj, který vám pomůže se soustředěním a udrží vás bdělé a připravené nacpat do hlavy veškeré učivo.

Nápoj oblíbený nejen v zemi jeho původu

Mate, jinak známé jako yerba mate, je velmi oblíbený nápoj pocházející z Jižní Ameriky. Mate je známé především svými povzbuzujícími účinky, protože obsahuje kofein. Kromě něj jsou v něm přítomny i minerální látky (železo, hořčík, vápník, křemík, fosfor atd.), vitamíny (vitamín A, B, C a E) a také antioxidanty, které jsou pro tělo velmi důležité. Čaj má specifickou chuť, která nemusí každému na poprvé zachutnat, ale po několikátém šálku si buď zvyknete, nebo si čaj oblíbíte natolik, že se stane vaší stálicí.

Tip: Pokud stále nic nepomáhá a nevíte si rady, podívejte se na možnost vypracování seminární práce a hoďte starosti za hlavu.

Bylinná směs podporující mysl

Mate IQ je dostupné jako čajová směs například s pomerančem, ananasem a hlavně guaranou, která příznivě působí na mozek. Jak bylo zmíněno, obsahuje kofein, takže vás příznivě nabudí. Ve směsi bývá přítomna také ginko biloba, známá především svými pozitivními účinky na paměť. Čaj působí jako životabudič, podporuje koncentraci a zlepšuje i paměť. Je oblíbený především u studentů, protože pomáhá zlepšovat soustředění a člověk se po tomto čaji vydrží déle učit. Ve zkratce se jedná o bylinnou směs, která zklidňuje mysl, ale ne ve smyslu uspání, přípravy na spánek. Působí jako povzbuzení mysli a zlepšuje činnost mozku.

Ráno, odpoledne, avšak ne pozdě večer

Mate IQ je silná směs, kterou je dobré pít přes den, u studentů samozřejmě i večer, když je potřeba se dlouho učit. S pitím tohoto čaje to však nepřehánějte. Obsahuje hodně kofeinu, takže pokud se chystáte jít brzo spát, musíte odhadnout dobu, kdy si jej naposledy připravit, jinak byste mohli pozorovat strop až do rána.

Tip: Ani u bakalářských prací se nemusíte zbytečně trápit, stačí se podívat na ceník bakalářských prací na této stránce.

Antioxidanty, minerály a vitamíny působí příznivě na mozek, na jeho činnost a soustředění. Mate je skvělým pomocníkem při učení nebo v situacích, kdy je nutné se plně koncentrovat. Obsahuje kofein, takže vás povzbudí a jeho chuť vás pomyslně přenese přímo do Uruguaye či Argentiny, kde je tento nápoj velmi oblíbený.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑