Vzdělání

Publikováno 24. Srpen, 2016

0

Jak zvládat stresové vypětí

Začal nový školní rok, nejedna rodina vypravila do školy prvňáčka a přibývají nové starosti. Stresu se nelze vyhnout, je ale mnoho způsobů, jak se s ním alespoň v rámci možností vypořádat.

Spousta lidí nosí povinnosti pouze v hlavě, často se pak stává, že zapomenou, co všechno měli splnit. Začněte si vaše povinnosti psát. Nejlepším způsobem, jak mít vše zaznamenané, je zapisovat si důležité informace do deníčku, který budete mít neustále po ruce. Povinnosti se snažte plnit podle důležitosti.

V dnešní době je také mnoho lidí, kteří spojují kombinované (dálkové) studium spolu se zaměstnáním. Volného času se nevejde za nehet, vše je potřeba zvládnout. Myslete na to, že vaše únava po dobu vytíženosti bude mnohem menší, budete-li dostatečně a pravidelně jíst, pít a spát. Každý máme potřebnou dobu spánku jinou, snažme se tedy vymezit si na spánek tolik času, abychom byli každý den fit. Samozřejmě pokud potřebujete spát deset hodin a stále se cítíte unavení, zkuste změnit vaše stravovací návyky. Jezte mnoho ovoce a zeleniny, pijte dostatek čisté vody a nemáte-li vzdálenou práci od domova několik kilometrů, absolvujte tuto cestu pěšky. Může se to zdát jako ztráta času, vy si ale během půl hodiny skvěle vyčistíte hlavu a po příchodu domů budete schopni dál fungovat.

Každé ráno snídejte. I kdybyste měli sníst pár lžiček ovesných vloček, jablko či banán, ranní nastartování metabolismu je velmi důležité. Vyhýbejte se smaženým a těžkým jídlům, které vás nijak neposilní, ba naopak, sníží vaši výkonnost.

No a nakonec, přesto, že se vám to může zdát šílené, buďte pozitivní. K tomu vám dopomůže výše zmiňovaný zdravý životní styl, který je k celodenním výkonům velmi důležitý. Jen se sami zamyslete, zda znáte někoho neustále fungujícího, plnícího mnoho povinností, prožívajícího mnoho stresových situací. Tito lidé jsou věčně usměvaví a pozitivní, vše zvládají.

Časové vytížení mnohým dodává motor a adrenalin do žil, třeba jste jím právě vy!

 

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑