Motivace

Publikováno 15. prosince, 2014

Jak se stát dokonalým? Se silnou vůlí!

Každý chce být úspěšný, ale cesta k úspěchu má někdy dlouho cestu, která je vždy plná překážek. Abychom k úspěchu dospěli, musíme mít silnou vůlí, která nás přes překážky přenese. Ale jak si silnou vůli vypěstovat?

Chci silnou vůli!

Prvním krokem je uvědomit si, co vlastně chcete a kam by vás to mělo zavést. Mnozí si myslí, že k úspěchu potřebují peníze, štěstí, dobré kolegy a spoustu dalších věcí. Ano, to je pravda, ale kromě toho všeho budete ve velké míře potřebovat sám sebe – své úsilí a hlavně vůli, která vám bude stále posouvat dále. Na vybudování silné vůle nejen k práci, ale také ke zbavování se špatně navyklým způsobům, si musíte uvědomit jen pár věcí.

1. Musím vědět, co dělám

Pokaždé, když chcete něco změnit, tak pozorujete způsob, kterým jste to dělali doposud. Takže potřebujete mít zápisky, podobně jako když chcete shodit pár kilo, tak musíte psát, co jste který den jedli, abyste si uvědomili, které jídlo byste měli omezit a které naopak znásobit. A i s vůli je to tak, musíte nejprve vidět, jak to probíhá, abyste našli chyby či kladné způsoby. Když si zavedete nějaký bloček, do kterého si budete psát všechno, co jste ten den dělali, tak objevíte místa, která lze využít i efektivněji a už budete mít nějaký krok proč to změnit.

2. Cvičte si

Cvičení je součást životního stylu mnoho sportovních typů. Ale dokážete cvičit svou vůli? Je to tak jednoduché a přitom to hodně pomáhá. Stačí jen, abyste každý den udělali třeba maličkost, která se nepodobá vašim návykům, a jsou částečně proti vaší vůli, protože tím se učíte ovládat sám sebe a hlavně pracovat s vlastní vůlí.

3. Prostředí musí být za jedno sebou

Abyste vy byli naladění na té správné vlně a dokázali něco změnit, tak tomu musí také odpovídat prostředí, ve kterém se pohybujete. Prostředí musí být pro vás příjemné a pohodlné, většinou se pro větší soustředění také doporučuje harmonie, aby byly klidné jemné barvy, vše uklizeno a podobně, protože tak nenajdete žádný rušivý element, ale existují lidé, kteří dokážou jít ke svému cíli i v neklidu a mohou to také brát jako jednu z překážek, což je také procvičování.

4. Slibuji si

Nejlepší je něco slíbit sám sobě, protože když nedodržíte slib sobě, tak vás potom bude provádět svědomí, což je dobře. Jednak je cvičení, jak sám sebe ovládnout a jednak je to cesta, jak sám sebe posunout dále a myslet poztivně. Někteří lidé dokonce sami sebe trestají (ale jen jemnými tresty, jako je třeba zákaz čokolády a podobně) jen, aby dosáhli svého cíle. I to může být ta cesta.

Každý má cestu k úspěchu jinak klikatou a jinak posetou překážkami, ale všichni potřebují silnou vůlí, abyste byli schopni přeskočit každou překážku.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑