Úspěch

Publikováno 2. dubna, 2016

Jak otočit každou situaci ve svůj prospěch

Stává se vám, že se dostanete do situace, která je pro vás velmi nepříjemná a vy z ní vycházíte jako ten špatný? Jak otočit každou situaci ve svůj prospěch? Chce to být všemi mastmi mazaný a umět si poradit se vším, co se na vás navalí?

Proto, abyste mohli každou situaci otočit ve svůj prospěch, je třeba abyste měli na vše odpověď a uměli svalit chyby na ostatní a nikoliv na sebe. Je třeba ze sebe udělat v každém případě někoho, kdo je poškozený, a je na tom vlastně nejhůře.

Jak na to? Nesmíte býti úzkoprsí a musíte myslet především sami na sebe a na to, abyste ze situace vyvázli co nejlépe. Je nutné vždy přemýšlet nad tím, jak z nepříjemné situace vybruslit a jak se z toho vyhovořit, abyste nebyli nepříjemně zaskočeni.

Buďte obratní v řečech a mějte na všechno pohotové odpovědi. Nikdo vás nesmí slovně ničím dostat. Jedině tak se dokážete vymluvit na vše, co by vám mohlo ublížit. Pokud chcete otočit vždy situaci ve svůj prospěch, měl by z vás být především dobrý řečník.

Pokud se budete umět ze všeho vymluvit, pak budete mít vyhráno. Důležité je vědět, jak z toho. Dokázat obrátit situaci ve svůj prospěch nedokážete činy, ale mluvou. Například budete mít stejné chyby v písemné práci, jako váš spolužák, který sedí vedle vás a učitel vás obviní z opisování.

Můžete mu sdělit, že jste neopisoval, ale že jste se se spolužákem připravovali na písemnou práci společně a tak máte i stejné chyby. Pokud přijdete pozdě do práce, neříkejte, že jste zaspali, ale že vás zdržel klient, který se ptal na tu úžasnou novinku, která ve vaší firmě přichází na trh a vy jste klienta samozřejmě museli o všem řádně informovat.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑