Práce

Publikováno 5. ledna, 2015

Co dělat, když vás v práci otravuje neustálé řečnění kolegů

Dost možná to tak máte v práci i vy a musíte poslouchat to, kdo, kde s kým, jak a za kolik… No prostě úplné tlachy, které vás ale jinak vůbec nezajímají. Vztahy na pracovišti jsou díky nim mnohdy nehezké.

Pokud sedíte s jednou kolegyní, posloucháte pomluvy o té druhé a naopak. Máte pocit, že se v práci neřeší nic jiného, než naprosto nepodstatné věci, týkající se soukromí toho druhého, do kterého však nikomu nic není. Sami se do těchto debat ale zapojovat nechcete. Co s tím?

Bohužel drbáním se zabývají všichni, jak mladí, tak staří, ženy, ale i muži. Díky tomu, že upozorňují na něco neobvyklého, co vidí na ostatních, maskují ty své chyby a proto je se uchylují k pomluvám. Tito lidé se většinou nebaví o sobě a svých problémech, ale řeší problémy ostatních a tím se ubezpečují o tom, že nejsou jediní, kdo mají nějaké problémy, a tak na ně velmi rádi upozorňují a baví se o nich s ostatními.

Pokud se nepřidáte k drbajícím, budete za divné a budete největším terčem pomluv právě vy a pokud začnete drbat s ostatními, tak spadnete na jejich úroveň, takže jste vlastně v začarovaném kruhu.

Samozřejmě že pokud vám to vadí, tak máte možnost změnit zaměstnání, ale pomůžete si tím? Nebude to jinde stejné? Pokud nastoupíte do větší firmy, kde je více zaměstnancům, tak je drbání a pomluvy snad pravidlem.

Chcete-li mít klid, jděte někam, kde je malý kolektiv. V dnešní době zase není tak snadné najít si nové zaměstnání a pracovat s lidmi, kteří odpovídají vašim představám. Pokud tedy chcete v zaměstnání zůstat, tak tento fakt budete muset nějak překousnout a vyrovnat se s ním, i když to samozřejmě není snadné a do práce budete chodit otráveni vším, co se tam děje a šušká za zády ostatních.

Je jen na vás, na jakou stranu se připojíte, jestli budete černá ovce, nebo jestli se k drbajícím přidáte. Snadná však není ani jedna z variant, pokud je vám drbání proti srsti.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑