Citáty

Publikováno 4. července, 2014

Citáty o úspěchu

Úspěch je pro mnohé cíl, který se snaží dosáhnout. Je mnoho variant, jak se na této cestě podporovat. Některým možná pomohou výroky slavných.

Iacocca Lee – „Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů.“

Citát, který naprosto přesně vystihuje cestu, jak se k úspěchu dostat. Nejprve potřebujeme sen, který si určíme jako cíl a následně se tvrdě bijeme, abychom tohoto cíle dosáhli, a když jej dosáhneme, je to úspěch.

„K úspěchu tě nezaveze výtah. Musíš jít po schodech.“

Jde o výrok, který ukazuje, že nic není zadarmo a i to, že se člověk stane úspěšným, má zasloužené za to, co životě dokázal.

„Nikdy nedovol, aby se ti úspěch dostal do hlavy.“

Spíše než o citát, jde o velmi poučnou věta, která sice nevylučuje to, že úspěch je důležitá věc, která nás posune úplně jinde, ale zároveň poukazuje na to, že úspěch je něco, co může člověku zkazit jeho osobnost.

„Nikdy nedovol, aby tě strach z neúspěchu zastavil ve hře života.“

Další velmi chytrý citát, protože je mnoho lidí, kteří se na cestu k úspěchu bojí našlápnout, aby neztroskotali. Ale naopak, když to nezkusíte, tak nemůžete vědět, zda to vyjde či ne. Možná je někdy lepší trochu zariskovat, zvlášť když to nemůže nic pokazit.

„Ve slovníku úspěšných lidí se nevyskytuje slovo – zkusím to – namísto něj používají – udělám to!“

Jde o citát, který je v nitru velmi podobný tomu předchozímu. Pokud chce člověk úspěch, tak musí vědět, co chce, musí se rozhodnout, nebát se, ale naopak se do toho pořádně opřít, snažit se a začít makat na tom, abychom k tomu cílí – úspěchu opravdu došli.

Shaw„Co je důležitější, chceme-li dosáhnout úspěchu? Talent nebo pracovitost? A co je důležitější u velocipedu? Zadní nebo přední kolo?“

Krásný citát, který nám říká, že pokud chceme probít cestu k úspěchu, tak musíme použít všechny zbraně, které v sobě skrýváme. Tak jako je přirovnáno, to zda je lepší přední či zadní kolo – jde o nesmysl, protože kdyby na velocipedu jedno nebo druhé kolo chybělo, tak bychom se nikam nedostali. A přesně tak to funguje i s úspěchem, pokud nevložíme i vzdělání i odhodlání, tak se daleko nedostaneme.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑