Peníze

Publikováno 27. června, 2014

Jak ušetřit peníze

Jsou lidé, kteří dokážou mít na kontě vždy nějakou hladinu financí, ale jsou i takoví, kteří utratí i tu poslední korunu anebo jdou dokonce i do dluhu.

Jak můžu své peníze ušetřit?

Jsou lidé, kteří nemají prostředky na to, aby si své peníze šetřili, ale jsou takoví, kteří mohou a těm je třeba poradit jak na to.

  1. Nekupování zbytečností – jsou lidé, kteří mají tu tendenci, že pokud mají peníze, tak je musí všechny utratit. A v takovém případě neušetří vůbec nic a pak často padají do dluhů, exekucí a podobně. Tito lidé by nejprve měli zvážit, zda je pro ně daná věc tak důležitá, jestli se bez ní neobejdou a podobně. A samozřejmě, že pokud usoudí, že je zbytečná, tak ji nesmí koupit a to ani pro svůj dobrý pocit a podobně.
  2. Odkládání – pokud z výplaty zaplatíte veškeré výdaje a ještě vám nějaké peníze zbudou, přestože to někdy bude jen malá částka, tak je dobré si ty peníze dát někde na spořicí účet nebo jiný účet do banky, kde vám dokonce jejich hladina může stoupat anebo si je třeba jen doma ukládat do obálky a někde si je schovat. Protože ušetřené peníze se vždy hodí.
  3. Sbírání drobných – některé domácnosti si své šetření zpříjemnilo. A to tak, že si pořídili velké prasátko, do kterého vždy vhodí veškeré drobné, které jim v peněžence po nákupech a podobně zbyly. Tak se jim zdá, že neodkládají velké peníze, které by mohli potřebovat, ale přesto šetří, protože i tyto kovové mince se v prasátku hromadí a mohou narůst na poměrně slušnou částku.

K čemu je šetření peněz výhodné?

Říká se: „Kdo šetří, má za tři.“ To nemusí být vždycky pravdou, ale rozhodně je šetření lepší varianta, než nemít ani korunu navíc. Zvláště pak, když najedou potřebujete větší obnos peněz, třeba když se vám porouchá některý z domácích spotřebičů a podobně. Abyste si nemuseli pořizovat půjčku, někomu se zadlužit a v nejhorším případě spadnout až k exekuci, je lepší vytáhnout své ušetřené peníze. Jsou rodiny, které si takto šetří peníze třeba na Vánoce anebo na dovolenou.

Může být šetření peněz negativní?

Nemůže být nikdy negativní to, že máte nějaké peníze našetřené. Naopak, vědomí, že máme peníze bokem nám spíše přináší pozitivní myšlení. Možná se někteří lidé bojí, že si budou své peníze šetřit a pak, když budou umírat, tak si je vezme někdo jiný a bude je rozhazovat. To je pravda, ale je přece na vás, co s těmi penězi uděláte a vy je můžete odkázat komukoliv anebo je třeba darovat nemocným či dětem.

Vždy je lepší mít nějakou rezervu, proto se naučte jak ušetřit peníze.

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑