Nezařazené

Publikováno 11. ledna, 2018

Chcete vyrobit moderní reklamní materiály? Zvolte sublimační tisk

Propracovaný marketing je základem úspěšného fungování jakékoli společnosti. Zapracovat na reklamě se rozhodně vyplatí. Mezi jakési tradiční metody patří výroba reklamních předmětů. Ty dnes mohou vypadat opravdu zajímavě a nabízejí taktéž praktické využití. Typickým příkladem budiž i různé věci, které jsou ozdobeny prostřednictvím sublimačního tisku. Pokud tuto metodu potisku reklamních materiálů neznáte, čtěte dál, prozradíme vám o ní mnohem více.

Princip fungování sublimačního tisku

Jak vlastně funguje sublimační tisk? Na základě klasických fyzikálních pravidel. Jde o změnu skupenství látky, a to z pevného na kapalinu. Sublimační inkoust nanesený na speciálním papíře se dostává tiskem na určitou věc. Dochází k jeho zahřívání a následně splynutí s podkladem. Do pórovitého materiálu se nejdříve vlisuje a následně po změně teploty s ním velmi efektivně splyne. Moderní sublimační tisk je vysoce kvalitní, rychlý a v konečném důsledku dokáže vydržet možná ještě více než materiál, na který je nanášen.

Potisknout se dá takřka cokoli

Velkou výhodou sublimačního tisku je fakt, že jím není problém potisknout spousty materiálů. Optimální je především nanášení na polyester. Jedná se o pórovitý materiál, do kterého barvy prostřednictvím sublimace dokonale vniknou. Po ochlazení se stanou jeho nedílnou součástí. Tisknout se dá také na hrnky, různé podložky anebo skleněné předměty. Hodně oblíbené jsou například i sportovní dresy potištěné sublimačním způsobem.

Vydrží navěky

Na rozdíl od jakýchkoli jiných obrázků vydrží ty, jež jsou naneseny sublimačně, prakticky navěky. Jsou odolné vůči odírání a také jim nijak výrazně nevadí praní. Prostě se nepoškodí ani nevyblednou. Jednu nevýhodu ale termolis jako takový má. Tisknout nedokáže na přírodní materiály typu bavlny či lnu. Polyester ale i tyto látky bez problémů nahradí.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑