Práce

Publikováno 10. března, 2016

Chcete stojan na mobil, já si ho vytisknu!

Na trh se dostala poměrně nová technologie, jedná se o 3D tiskárny. Pro někoho je to téměř nepředstavitelné, avšak je pravdou, že z této tiskárny namísto dokumentu vyjedou předměty. Nadčasové a opravdu unikátní, a vy jí klidně můžete mít doma.

Jak tato tiskárna tiskne?

Existuje více druhů 3D tiskáren, které mají odlišné principy tisku. Avšak tou nejčastější variantou je taková, která postupně nanáší vrstvy. Tato tiskárna bere namísto papíru roztavený termoplast, který se postupně nanáší do struktury, kterou jí zadáte. Ovšem nestačí mít jen tiskárnu, k tomu, abyste daný předmět vytiskli, potřebujete také zmíněný termoplast a hlavně aplikaci, která vám s tiskem pomůže. A mnohdy to také vyžaduje spoustu trpělivosti.

Můžu si vytisknout, co chci?

Pravdou je, že i tento tisk má svá pravidla, člověk si nemůže vytisknout všechno, co jej napadne. Musíte splňovat jisté parametry, které se liší podle typu 3D tiskárny. Jedním z těchto parametrů je například minimální dovolená tloušťka stěny a podobně.  Je lepší si nejprve vyhledávat jednodušší modely, které mají jednotnou strukturu. Musíte nad tím hodně přemýšlet, protože tiskárna nemůže tisknout do vzduchu.

Sama si navrhnu originální modely

Mnoho lidí si chce vyzkoušet své vlastní návrhy, aby se mohli pochlubit originálními modely.  Avšak to není nic jednoduchého, zejména pokud začínáte. Můžete si stáhnout různé programy, které vám pomohou daný model sestrojit tak, aby z něj následně šel udělat výtisk. Avšak i to není nic jednoduchého, musíte u toho hodně přemýšlet a mít pořádnou logiku. A proto je nejlepší vyzkoušet si svou 3D tiskárnu na nějakém modelu, který je již zhotoven. Tyto modely lze také stáhnout z různých internetových portálů, které je ve většině případů poskytují zdarma.

Nic není jednoduché

Pokud plánujete začít s 3D tiskárnou, tak vás nečeká nic jednoduchého. Téměř každý krok je složitý. Ani když už budete mít vybraný model, nestačí stisknout tisk a model vyjede. Musíte ještě využít dalších aplikací, které tiskárnu připraví. Například je nutné model převést do jistého kódu, který zajistí, že model bude troj rozměrný a správně vytištěn. Pokud zmáčknete tisk bez tohoto převedení do správného kódu, může dojít k jistým chybám, buďto nebude model rozměrný anebo bude na něm něco špatně. Ovšem těžké jsou vždy jen začátky a u těchto speciálních tiskáren vám pomůže mnoho aplikací. Avšak když budete tisknout třeba stý model, tak se vám to bude zdát vše jasné.

Co s vytištěným modelem?

Vždy je nejlepší nechat si vytisknout něco praktického, co využijete, jako je například stojan na mobil. Ten je jednoduchý a praktický, takže s ním můžete klidně začít. A když už budete umět s tiskárnou pracovat, tak můžete vyzkoušet i nějaké netradiční modely. A pokud se nebudou hodit vám samým, tak můžete mít zajímavý dárek pro známé či příbuzné.

Musí být opravdu zajímavé, když vám z tiskárny nevyjede popsaný papír, ale třeba stojan na mobil.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑