Vzdělání

Publikováno 16. června, 2015

Choďte do knihovny! 8 důvodů proč je fajn se „zašít“ knihovně.

Knihovny jsou v dnešní době stále častěji navštěvované a používané. Jejich možnosti jsou stále rozšiřovány a jsou modernizovány. Knihovnu samozřejmě navštěvují lidé, kteří studují a stále hledají nové a nové studijní materiály a samozřejmě lidé, co rádi čtou.

  1. Druhý domov

Do knihovny se můžete zašít do doby, než budou zavírat. Takže když se vám doma nebude líbit, můžete se sbalit a odejít do knihovny, odtamtud vás nikdo nevyhodí. Můžete jít na internet nebo si číst. Pokud studujete, nebo potřebujete nějaké podklady, tak útěk do knihovny je to nejlepší.

  1. Neutrácíte za knížky

Pokud rádi čtete a uvědomujete si, že všechny úspory nemůžete utratit za nové knížky, tak je pro vás knihovna tím nejlepším řešením. A pokud hledáte knížku, kterou nikde nemají, tak si ji můžete i objednat přes knihovnu, která vám tu knihu sežene přes jinou knihovnu. Vždycky v knihovnách se lidem snaží vyjít vstříc.

  1. Žádné úkoly na doma

Ze školy rovnou do knihovny, nemusíte domů a stavíte se v knihovně, udělat si své věci co potřebujete. Seženete si materiály, jaké potřebujete a doma potom máte klid.

  1. Internet, tiskárna, kopírka

Kdo tohle doma nemá, je knihovna jasnou volbou. I když internet má doma asi každý ale tiskárnu nebo kopírku už každý nemá, takže dokumenty si můžete vyřídit tam.

  1. Čekáte někde dlouho a nechcete utrácet po obchodech?

Na to je knihovna nejlepší. Můžete se stavit pro nějaké knížky a zabít tím čas. Jelikož kromě registrace jsou běžné služby bezplatné. Neplatíte za vstup a ani za to kolik knih si vypůjčíte.

  1. Knihovna není jen pro čtenáře

V knihovně můžete potkat spoustu lidí, můžete se tam s někým seznámit. Dnešní knihovny se tak modernizují, že si tam klidně můžete dát něco k pití. Není v tom žádný problém. Také jsou knihovny, které třeba přijmou nějakou ochotnou pracovní sílu. Někdy i jako menší brigádu.

  1. Dostaňte se k světovým mediím

U větších knihoven nebo i přes menší jejich pobočky se můžete zaregistrovat v seznamu, kde najdete všechny možné světové noviny a výtisky online. Můžete si přečíst všechen tisk, co se publikuje u nás ale i tisk co se publikuje v zahraničí. Samozřejmě musíte zaplatit jednorázový poplatek, ale když to srovnáte je to nic oproti tomu, že si můžete přečíst cokoliv co se napsalo v našich novinách a časopisech ale třeba co se napsalo v jiném státě a kontinentě.

  1. Najdete literaturu nebo tisk, který se už neprodává

Hledáte knihu, co nemůžete sehnat, tak je šance že v nějaké z knihoven, které prohlédáte ji najdete. To platí i u časopisu, který je starý třeba už pět let a vy zrovna to staré vydání hledáte, je také šance že v knihovně ho můžete sehnat.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑