Práce

Publikováno 2. září, 2015

Celé dny za volantem

Cestování je koníčkem mnoha lidí. Avšak pokud je vaše pracovní pozice řidič z povolání a celé dny jen sedíte u volantu, abyste přemístili materiál či osoby, tak máte najednou na cestování úplně jiný pohled. Dokážete si představit, jaké to je být celý den u volantu?

Sedíme a řídíme

Mnoho lidí závidí těm, kteří si sednou do svého auta či autobusu a jedou do světa. Říkají si, že poznají mnoho nových míst a přitom mají krásnou práci, protože se moc nenadřou. Pravdou je, že se člověk dostane na mnohá místa, která jsou pro obyčejné lidi vzdáleným cílem, avšak celé dny za volantem také není výhrou.

Člověk si nemůže dělat úplně, co chce, zejména pokud je řidičem autobusu a má za sebou lidi, s kterými to rozhodně není jednoduché, protože každý chce něco jiného. Jeden má pocit, že je v autobusu horko, druhý sedí vedle něj a naopak si stěžuje, že je uvnitř zima.

Navíc řidiči autobusu či kamiónů jsou na cestách pořád, jezdí v létě v zimě, v noci, prostě pořád, což má mnoho nevýhod. Tou největší je rodinný život, protože jste od rodiny stále daleko. Navíc jsou řidiči unavení a často se ani kvalitně neprospí.

Zkouškou v autoškole to nekončí

Druhá věc, která řidičům přitěžuje, jsou dokumenty. Protože, když chcete být řidičem z povolání, tak pouhý řidičský průkaz je sice základ, ale rozhodně vám to nestačí. Kromě tohoto potřebujete také profesní průkaz a samozřejmostí jsou psychické testy a lékařská kontrola, abyste opravdu prokázali, že jste opravdu natolik zodpovědní. Mimo to řidič je osoba, která se neustále vzdělává, protože musí také znát různé zákony, aby dodržel nejen přestávku, dobu jízdy a podobné věci, ale i spoustu jiných věcí.

Zodpovědnost ve srovnání s lékařem

Navíc pokud jste řidičem autobusu, tak neberete na sebe zodpovědnost jen svou, ale také všech lidí, které vezete. Být celý den za volantem je velmi vyčerpávající a do toho mít zodpovědnost za lidi, které neznáte, a často se chovají velmi nedisciplinovaně, je obtížné. Takže se pořád pohybujete na tenkém ledě.

Řidič musí znát dvě zaměstnání

Být řidičem obnáší kromě sezení v autobusu či kamionu také jiné starosti a těmi je znalost svého vozu. Protože se občas může stát, že se váš vůz na cestě porouchá a co pak? Prostě se najednou musíte z řidiče převtělit do automechanika a všechno si aspoň provizorně spravit, abyste dojeli zpátky domů.

 

Přestože se vám povolání řidiče líbí, myslete na to, že stát se řidičem neznamená jen úspěšně absolvovat zkoušku v autoškole.

 

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑