Práce

Publikováno 5. září, 2014

3 x o brigádě – Kdy, Jak, Proč

Kdy na brigádu?

Za chvíli začíná zase škola a opět přichází doba shánění brigád, přivýdělků a různých pracovních stáží a zkušeností. Firmy sice hledají nejvíce brigádníků v září, ale možnost nalézt brigádu po začátku školy je o to složitější, že jste jedním z mnoha studentů, kteří se ucházejí o práci. Proto je dobré zamyslet se nad výběrem vhodného přivýdělku už na konci prázdnin.

Jak na brigádu?

Už jste se rozhodli hledat si brigádu co nejdříve a nevíte, jak na to? V našem digitálním věku rozhodně vedou internetové portály. Můžete v pohodlí domova, klidně v teplácích a ve vytahaném tričku rozesílat životopisy a hledat si nejvhodnější zaměstnání ke střední anebo vysoké škole, k mateřské dovolené i k důchodu. Ale pozor – není portál jako portál. Některé jsou opravdu solidní, které kontrolují každý inzerát a provádějí různé kontroly. Takové portály mají většinou uvedené kontakty (jméno, telefonní číslo, email), kam se můžete obrátit, když budete potřebovat pomoct. K předním portálům se specializací na brigády a částečné úvazky patří například Fajn brigády, kde najdete přehledné rozdělení všech měst a následný výběr aktuálních brigád.

Brigáda ke škole?

Když budete hledat brigády, vždy si nejdříve uvědomte, jak moc jste časově flexibilní. Neslibujte nic, co nejste schopni splnit, protože si uděláte špatné jméno a žádné město není tak veliké J. Přesto najdete spoustu brigád, které je pohodlně možné dělat i při studiu. Nezapomeňte, že každá práce je pro vás dobrá nejen kvůli výdělku, ale také kvůli zkušenostem do životopisu (není nic horšího než jít na první pohovor po škole s prázdným životopisem). Kromě toho získáte nové kamarády a zážitky. Proto přejeme hodně trpělivosti a štěstí při hledání brigády. Kdo hledá, ten najde ;-).

Štítky: , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑