Peníze

Publikováno 29. listopadu, 2023

Zlato je jednou z nejstabilnějších investic. Jaké jsou jeho výhody?

Ztratili jste trpělivost s vysokou inflací, nestabilitou cen a ekonomickým propadem? V tom případě přišel čas začít inteligentně investovat. Díky správné taktice si totiž zajistíte bezpečnější a jistější budoucnost. Jednou z hlavních složek portfolia by přitom mělo být zlato. Proč?

Vydrží vše

Zdaleka největším benefitem tohoto drahého kovu je fakt, že si hravě poradí s veškerými zkouškami. Ať už přijde válka, další pandemie, krach banky, ozdravné balíčky vlády nebo jakékoliv další jevy, zlato neklesne na ceně. A co víc, v dobách krizí dokonce urychlí růst své hodnoty.

Investiční zlato je samozřejmě běh na dlouhou trať. Neočekávejte investici na rok, dva ani tři. Jeho největší síla totiž tkví v desítkách let. Ačkoliv za poslední rok udělalo krásný nárůst v podobě 17,2 %, nás zajímá hlavně dlouhodobý výkon. Ten stabilně roste už po několik generací.

Ideální strategie

Určitě vás nenabádáme k tomu, abyste ihned vybrali veškeré úspory a běželi pro zlato. Tento drahý kov by měl být jen součást celkového portfolia. Nehledě na fakt, že průměrný pracující jedinec asi jen těžko nakoupí za stovky a stovky tisíc.

Trik tkví v postupném přikupování malých slitků v průběhu let. Udělejte si plán. Každé tři měsíce si objednejte jeden malý slitek (podle svých možností). Tento postup opakujte v průběhu let a nezapomínejte být poctiví. Trpělivost se opravdu vyplatí!

A kde vlastně pořídit certifikované slitky? Stačí se podívat na internetové stránky populárního e-shopu Zlatovna. Ty najdete pod odkazem v horní části článku. Ihned se před vámi objeví výběr z různě těžkých kusů, takže záleží jen na vás. Nakupujete raději osobně? V tom případě si prohlédněte seznam dostupných poboček a zastavte se tam. Budou se vám věnovat profesionálové, což určitě oceníte.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑