Peníze

Publikováno 31. července, 2018

Začínáme s kryptoměnou – jak získat bitcoin?

 

Bitcoin je v poslední dobou skloňovaný ve všech sedmi pádech. Co se za tímto označením skrývá? Jak na něm můžete vydělat? A jak jej vůbec získat?

Co je to bitcoin?

Ve zkratce – jedná se o virtuální alternativní měnu, která není kontrolovaná žádným bankovním systémem, a nemůže tak být nikým ovládána. Bitcoin zažívá svůj rozmach nejenom v mnoha zahraničních státech, ale také v České republice. Lze s ním platit v mnoha internetových i kamenných obchodech či v jiných zařízeních. Jedná se také o unikátní investiční nástroj, který je volatilní a může nabídnout vysoké zhodnocení vašich úspor.

Jak jej získáte?

Jsou dva základní způsoby, jak se k bitcoinu dopracovat. Prvním a jednodušším je nákup. Pro nákup bitcoinu se stačí zaregistrovat na platformu, která prodej BTC podporuje. V drtivé většině bude potřeba verifikace uživatele, kterou při manipulaci s hotovostí vyžaduje právní systém ČR. Poté již můžete zadat částku, kterou chcete do bitcoinu investovat, a číslo vaší peněženky, kam budou bitcoiny po provedení transakce připsány. V současnosti na trhu působí několik platforem, které mají příjemné uživatelské prostředí v českém jazyce a operují v korunách. Vydělávat pak můžete držením investice, dokud se nezhodnotí podle vašich představ.

Druhým (a také náročnějším) způsobem, jak získat bitcoiny, je pustit se do těžby. K té však potřebujete odpovídající technické vybavení. Počáteční investice se tak může vyšplhat až na několik desítek tisíc korun. Těžba probíhá prostřednictvím grafické karty počítače. Do nákladů je tedy třeba započítat i elektrickou energii. Proces těžby zahájíte pomocí speciálního programu, kde si nastavíte, jakou kryptoměnu chcete těžit. Program vám většinou ukáže, jak se momentálně pohybuje kurz a předpokládané množství peněz, které můžete za den vytěžit. Potom už záleží jenom na vás, jak dlouho a často budete těžit.

A co vy? Uvažujete o investici do kryptoměn?

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑