Kariéra

Publikováno 30. listopadu, 2017

Jak vypadá práce realitního makléře

Práce realitního makléře asi nepatří mezi povolání, o nichž jste si vysnily jako děti. Věřte však tomu, že může být podobně dobrodružná jako astronaut nebo popelář. Co všechno tento finanční dobrodruh dělá? Věřte, že nemá tak jednoduchý život, jak si většina osob ve společnosti myslí.

Náplň práce

Jaká je tedy realitní makléř práce? Zažitá představa o milionářích v obleku, co pracují tři hodiny týdně, je velmi mylná. Běžný makléř spíše nabízí své služby, než že by nakupoval domy jak na běžícím páse. Především se stává asistentem každého klienta v právních a ekonomických problémech. Do toho v terénu obhlíží výhodné podmínky ke koupi, musí být velmi schopný vyjednavač. Je totiž prostředníkem mezi zájemcem o nemovitost a jejím prodávajícím. Každý z nich má jinou představu. První chce levný a hezký dům či pozemek, druhý si zase přeje co nejvíce vydělat. Právě mezi těmito dvěma póly musí být nalezena zlatá střední cesta.

Běžný pracovní den

Práce v realitách není sedavé zaměstnání. Ve své kanceláři mnoho času nestrávíte. Většinou se pohybujete po vybraných lokalitách, mluvíte s lidmi. Vypnout si mobil je v podstatě prohřešek, musíte být neustále na příjmu. Stále s někým mluvíte, kontrolujete, koordinujete. Když tedy budete naříkat, jaký má ten realitní makléř plat, nyní už víte, jak namáhavá práce to je.

Jak na to?

Jak se stát realitním makléřem? Nejsou k tomu potřeba žádné tituly, dá se to zvládnout i bez předchozích zkušeností. Společnost RE/MAX Anděl vám s tím ráda pomůže. Neslibuje okamžité pohádkové výdělky, plat realitního makléře je vyběhaný a na základě jeho pracovního nasazení. Odměna se odvíjí od počtu uzavřených transakcí, z nichž dostanete procenta. Čím déle budete ve firmě působit, tím se vaše odměna zvyšuje. Může se vyšplhat až na 80 % výdělku.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑