Peníze

Publikováno 31. května, 2018

Jak vybrat kvalitní kosmetiku a přitom ušetřit? Využijte kupónové slevy!

Kosmetika patří mezi kategorie nejčastějších nákupů, které jsou navíc opakované v případě, že zakoupené zásoby dojdou. Slevy se v takovém případě vždycky hodí. Velmi důležité je ovšem i to, aby koupené zboží bylo kvalitní a kosmetika vhodná pro váš typ pleti s přihlédnutím na věk. Nikdy se proto nespoléhejte na šťastnou ruku a raději si předem zjistěte, jaká kosmetika se pro vás nejvíc hodí, jak si správně vybrat parfém a jak k tomu navíc ušetřit nemalé peníze. V některých případech dokonce i opakovaně. Klíč k úspěšnému nákupu vám poskytne následující článek.

Pleťovou kosmetiku vybírejte pečlivě

Vybrat kvalitní pleťovou kosmetiku není zase tak jednoduché. Většina lidí se soustředí pouze na základní rozdělení podle typu pleti, ale při výběru jsou důležité i další aspekty, které byste neměli přehlížet. Každá pleť je jedinečná a výběr pleťových krémů je velmi bohatý. O to je rozhodování těžší. Zkuste se pro jednou zaměřit také na obsah složek pleťového krému. Na žádném výrobku nesmí scházet výpis obsažených látek a dobrým vodítkem je i určení věkové kategorie. Výběr se liší i podle ročního období. Během zimy by měl být pleťový krém výživnější a v létě zase s lehčí bází, která pleť nebude příliš zatěžovat. O kvalitě krému vypovídá i druh použitých tuků. Vhodnější jsou tuky rostlinné než živočišné, protože umožňují pleti volně dýchat a lépe se vsakují. K nákupu kvalitní pleťové kosmetiky můžete využít například slevový kód Drmax.cz. Slevy se týkají jednotlivých výrobků i celých nákupů.

Vyzkoušejte zázračná peelingová mýdla

Podobně komplikované je to i s mýdly. V dnešní době se mýdla rozdělují nejčastěji na tekutá a tuhá. U těch tuhých je nutné dohlédnout na obsah složení, protože jinak mohou pokožku vysušovat kvůli přítomnosti hydroxidu sodného. Kvalitní mýdlo většinou obsahuje hydratační oleje. Ty naopak vysušování zamezují. Zde je také důležité rozlišovat složení výrobku a přihlédnout na typ vaší pleti. Skutečně očistným zázrakem jsou však mýdla peelingová, která často zastupují i funkci sprchového gelu. Většinou obsahují peelingové částečky. Ty pomáhají pokožku lépe očistit, prokrvit a zároveň ji hydratují. Pro levnější nákup kvalitní kosmetiky poslouží sleva na Notino.cz, což je obchod, který se zabývá prodejem kosmetiky už několik let.

Vyberte si parfém podle vaší osobnosti

Někdy může být složité vybrat i parfém. Ačkoliv víte, jakým vůním dáváte přednost, ne každý je schopný prvotní vůni udržet po celou dobu používání. Zde je kvalita výrobku rovněž velmi důležitá. Aroma parfému se mění a dozrává. Základem je tedy trpělivost, protože pokud si parfémy vybíráte podle jejich vůně, měli byste po aplikaci vždy počkat alespoň dalších patnáct minut, abyste odhalili jeho skutečnou vůni. Někdo dává přednost sytým ovocným parfémům a jiní mají zase raději decentní a sportovní vůně. V zimě můžete užívat těžší parfémy, ale přes léto jsou vhodnější jemné nevtíravé vůně. O jeho výběru rozhoduje i prostředí, kde parfém užíváte nejčastěji. Pro pravidelné celodenní užívání jsou vhodnější toaletní vody, protože nejsou tak vtíravé a štiplavé jako parfémy. Jestliže jste už přivoněli k příliš mnoha parfémům a nejste si jistí, že svým čichem rozpoznáte jednotlivé vůně, můžete vyzkoušet starý trik s kávovými zrny, které po přičichnutí eliminují vůni usazenou na čichových buňkách, a vy můžete směle pokračovat ve výběru.

Kosmetika a móda se považují všeobecně za nejkomplikovanější pro výběr a získané rady proto jistě v budoucnu využijete. Pokud však chcete na kvalitních výrobcích ještě navíc ušetřit, nikdy nezapomeňte sledovat aktuální nabídky slevových kupónů a jiných cenových akcí. V dnešní době se to rozhodně vyplatí.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑