Vzdělání

Publikováno 21. prosince, 2014

Stužkovací večírek

Maturita není jen o sedění v knihách, učení se a stresu, ale jsou zde i poslední společné akce, na kterých budoucí maturanti oslaví to, že se k maturitnímu ročníku vůbec dopracovali. A jedna z těchto akcí je také tak zvaná stužkovaná.

Co je to stužkovací večírek?

Jedná se o akci pro čtvrté ročníky, které se chystají na maturitu. Na této akci dostanou stužky, které si každý ročník sám navrhne. Díky těmto stužkám se z obyčejných studentů oficiálně stávají maturanti. Většinou se slaví pár měsíců po zahájení čtvrtého ročníku a setkávají se spolužáci s několika učiteli, někteří zvou jen své oblíbené učitelé, ale jsou i třídy, které pozvou všechny učitelé, kteří je kdy učili. Jelikož jde o soukromou akci, tak si vše studenti zařizují sami, nejen že si objednají místo, kde budou večírek pořádat, ale také se skládají na zaplacení veškerých nákladů, jako je občerstvení, pití, hudba a mnoho dalších.

Jak vypadají stužky?

Stužky si každý ročník volí sám, ale ve většině případů jde o tři stužky svázané mašličkou. Na jedné ze stužek je napsán název školy, na druhé bývá slovo maturant či maturantka a rok, ve kterém daná osoba maturuje. A na třetí je nějaké motto třídy anebo nějaký citát. Pravdou je, že mnohdy je velice těžké, aby se studenti mezi sebou dohodli na barvách stužek, ale ještě větším problémem bývá právě třetí stužka, na které je vymyšlený vlastní text.

S večírkem přicházejí i starosti

Největší starost je, aby všechno dopadlo, tak jak jste si to naplánovali. Musíte se postarat o nějaký sál, restauraci anebo chatu, o hudbu, o občerstvení a je to mnoho, což bývá někdy dost náročné, jak časově, tak i finančně.

Ale pro slečny je zde daleko větší starost a tou je krása. Jde o večírek, který se většinou koná pouze jednou v životě, tak chtějí vypadat naprosto skvěle. Takže si kupují nové šaty, dělají si vlasy, malují si nehty a mnoho dalších. Avšak za tu večerní akci to opravdu stojí.

Téma?

Jsou některé kreativní třídy, které nechtějí mít večírek jen tak obyčejný a vymyslí si nějaké téma, v kterém bude celý večer probíhat. A někteří vymýšlejí opravdu originální témata, jako jsou třeba večírek v duchu emo anebo v převleku za historické osobnosti nějaká společenská, kulturní akce, jako je slavík a podobně. Záleží jen na fantazii.

Pokud máte před maturitou, tak nenechte ujít tento jedinečný večer, protože je jen jednou v životě a před maturitou je to jen jediný den zábavy, pak už budete jen ležet v učení a stresu.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑