Kariéra

Publikováno 30. května, 2018

Sídlo firmy – Virtuální kancelář vám může výrazně pomoci rozjet váš byznys

Bez sídla firmy se neobejde žádný podnikající subjekt. Mít svoje oficiální sídlo je totiž zákonem daná povinnost. Tento zákon už ovšem neříká, že takové místo musí být totožné s místem, kde skutečně vyvíjíte vaši podnikatelskou činnost, což skýtá zajímavou příležitost k vyzkoušení služeb některé z mnoha virtuálních kanceláří, které jsou u nás k dispozici.

Obzvláště přínosný může být tento způsob provozování kanceláře pro firmy a živnostníky stojící na samém začátku svého podnikání, kdy se většině z nich nedostává ani přebytečných financí a ani zkušených zaměstnanců.

Sídlo firmy a lukrativní adresa

Získat za mírný poplatek „dobrou adresu“ pro svoji firmu, může být hned od počátku důležitou devízou. Podnikatel okamžitě nabude na vážnosti, má-li na vizitce jako sídlo společnosti uvedenu některou z lukrativních lokalit Prahy, Brna nebo třeba Plzně.

Jelikož jedním z nejmarkantnějších atributů využívání virtuální kanceláře je zajímavě znějící adresa, je její pečlivý výběr pro výsledný efekt naprosto zásadní.

Aby byl podnikatel na svoje obchodní partnery i zákazníky schopen učinit skutečně dobrý dojem už jen tím, že sídlí na lukrativní adrese, měl by se při jejím hledání raději vyhnout budovám, ve kterých sídlí až příliš velké množství firem. Efekt „dobré adresy“ pak lehce pozbyde na významu.

Služby, bez nichž není servis kompletní

Pokud je řeč o doprovodných službách, pak za samozřejmost je považována nejenom funkční recepce, ale také to, že provozovatel virtuální kanceláře živnostníkovi zajistí telefonický a faxový kontakt s obchodními partnery, zákazníky i úřady. Na starosti by to měl mít vyškolený personál, který krom toho zvládne i řadu dalších věcí. Živnostník si sám zvolí, jakým způsobem budou telefonáty vyřizovány. V úvahu přichází telefonické upozornění, SMS zpráva nebo také přesměrování na předem vybrané telefonní číslo. Faxové zprávy jsou zpracovány do elektronické podoby a dále odeslány e-mailem.

Pošta i běžná administrativa

Zajistit přebírání všech poštovních zásilek je také jednou z povinností seriózního poskytovatele virtuálního sídla. Došlou poštu je možné v sídle firmy vyzvednout, případně si ji nechat přeposlat na domluvenou adresu. Často nechybí ani řada administrativních prací jako kopírování či přepis nejrůznějších dokumentů či výpomoc při zpracování faktur. Nabídka nějaké zasedací místnosti pro případ obchodní či jiné schůzky by mezi dostupnými službami také chybět neměla.

Praha drží prvenství v počtu registrovaných firem

Asi nikoho moc nepřekvapí, že v rámci republiky je to právě naše hlavní město, kde má své oficiální sídlo zdaleka největší počet podnikajících subjektů. Číslo je to natolik vysoké, že představuje zhruba polovinu všech tuzemských firem. V Praze samotné pak existuje hned několik velmi frekventovaných ulic, kde se to sídly firem jenom hemží. Také města jako Brno, Olomouc či Ostrava mají své oblíbené adresy, na nichž je registrován neobvykle vysoký počet živnostníků. Následující žebříček přináší ty nejpopulárnější adresy a prvních pět pozic patří pochopitelně právě Praze.

Adresy s největším počtem sídel:

1) Praha, Rybná 716/24 – 3746 firem

2) Praha, Kaprova 42/14 – 2732 firem

3) Praha, Jaurisova 515/4 – 1910 firem

4) Praha, Kubelíkova 1224/42 – 1749 firem

5) Praha, Revoluční 1082/8 – 1312 firem

6) Brno, Lidická 700/19 – 1209 firem

Efektivita především

Začínající podnikatelé mohou tedy díky virtuálním kancelářím výrazným způsobem zefektivnit provoz svojí firmy a velmi si ulehčit vstup na trh. Když uvážíte, jak vysoko se vyšplhaly nájmy za kancelářské prostory a jakým tempem rostou mzdy, jeví se využití služeb virtuální kanceláře téměř jako nezbytnost. Nejedné společnosti tento způsob podnikání umožnil plnohodnotně rozjet vlastní byznys a to jak díky významné úspoře financí, tak i času, který nebylo nutné věnovat podružným záležitostem.

Moci se soustředit hned od počátku na podstatu svého podnikání a nemrhat energií na nic jiného, o to tu běží především.

I zkušeným hráčům na trhu má virtuální kancelář co nabídnout

Virtuální sídlo firmy i se všemi doprovodnými službami není samozřejmě primárně určeno jen začínajícím živnostníkům. Využít ho může kterákoliv společnost, jíž tento způsob vedení kanceláře vyhovuje. Ušetřit lze takto velmi slušné částky, které se v podnikání hodí vždy, a to ať už jste nezkušený elév nebo ostřílený byznysmen.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑