Peníze

Publikováno 30. května, 2018

Přechod k menšímu dodavateli energií přináší zajímavé výhody

Také vás už nebaví platit vysoké platby za energie, které po vás vyžaduje současný dodavatel? Změnu lze provést prakticky kdykoliv. A nutno říci, že se vám může vyplatit. Nejen z hlediska úspory finančních prostředků, ale i z mnoha dalších důvodů.

Úspora financí je samozřejmě vždy na prvním místě, pakliže se lidé rozhodnou pro změnu dodavatele. Je ale třeba hledět i na další aspekty. Jedním z nich je přístup společnosti k zákazníkům.

Menší dodavatel vás nebere jen z hlediska čísel

U velkých firem je nepěkným zvykem, že na své klienty hledí spíše jen z hlediska čísel. Zajímají je údaje z plynoměrů a elektroměrů, o vás jim až tolik nejde. Zisky jsou zkrátka na prvním místě. Není pak divu, že se jen těžko dovoláváte změn k lepšímu, pokud se vám něco nelíbí.

Menší dodavatel plynu a elektřiny, například https://www.epet.cz/plyn/, má tendenci fungovat přesně opačně. Snaží se většinou o maximálně osobní přístup tak, abyste byli co nejvíce spokojení. Reaguje rychleji i na aktuální situaci na energetickém trhu, což v praxi může znamenat snižování cen ve chvíli, kdy je k tomu příležitost.

Poskytuje férový a osobní přístup

Dodavatel elektřiny a plynu s menším rozsahem působnosti, jako je https://www.epet.cz/elektrina/, obvykle nabízí zákazníkům i kvalitní servis a férové jednání. To spočívá zejména v absenci různých skrytých poplatků. Nemusíte se bát ani platby aktivačního a zřizovacího poplatku, což bývá častým nešvarem u velkých a neseriózních společností. Platíte zkrátka jen to, co máte stanovené ve smlouvě. Před jejím podpisem si navíc jednoduše na internetu spočítáte, kolik na změně dodavatele ušetříte.

Ceny plynu a elektřiny mohou být u různých dodavatelů rozdílné řádově o jednotky procent. Proto není vůbec na škodu zajímat se o to, zda nenastal čas na změnu. Zejména v okamžiku, kdy bydlíte ve větším bytě či rodinném domě, kde spotřeba energií není zrovna marginální. Změnou pak lze ročně ušetřit až několik tisíc korun, jež můžete využít pro jiné účely.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑