Práce

Publikováno 26. září, 2017

Jak si vybrat ideální nábytek?


Pokud zařizujeme byt, nebo kancelář, je třeba mít na zřeteli, že vhodný výběr nábytku podtrhuje celkový dojem z dané místnosti. Vypovídá o osobnosti majitele, jeho vkusu a citu pro detail. Rozhodně by pro nás neměla být klíčová cena nábytku, ale jeho kvalita a nadčasové provedení, zaručující dlouhodobé užívání.

Konferenční stolek jako klíčová část místnosti

Dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, nakonec však patřičně vynikne až s konferenčními stoly a stolky. Záleží jen na nás, zda upřednostňujeme skleněné, dřevěné, imitaci dřeva, či dokonce plastové. V každém případě by měly ladit s designem sedačky, proto volíme stolky buď moderní extravagantní, nebo masivní rustikální.

Jakou zvolit kancelářskou židli?

Kancelářské židle a křesla k PC bychom měli vybírat obzvlášť pečlivě, neboť sezením na nich trávíme většinu času. Ideálním řešením jsou židle ergonomické, díky jejich tvarování vám zajistí správné držení těla během práce u počítače.

Pokud se budeme věnovat židlím k počítači: jak a na čem správně sedět? Důležité je nejen samotné sezení se správným držením páteře a s tím související i zapojení vnitřních svalů. Je třeba také každých zhruba 60 minut tělo protáhnout, udělat si krátkou přestávku. Stačí se projít a uvidíte, jak se vaše produktivita obratem zlepší.

Jak předejít bolestem zad?

V prvé řadě jsme si tedy pořídili ergonomickou židli, která má řadu variabilních prvků pro ideální přizpůsobení se jednotlivým částem těla – nastavitelné opěrky hlavy, rukou a zad. Poté je nutné vědět, jak správně sedět. Dbáme na to, aby výška stolu odpovídala výšce loktů, které by měly svírat pravý úhel. Ve stejném úhlu musí být i lýtko se stehnem. Chodidly se dotýkáme celou plochou podlahy, záda jsou vzpřímená. Ideální je měnit polohu trupu – během práce střídáme zakloněnou, rovnou a předkloněnou polohu.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑