Peníze

Publikováno 5. června, 2018

Seznam kryptoměn: Kryptoměny, které byste měli znát

Kryptoměny jsou fenoménem dnešní doby. Rok 2017 byl dokonce pro kryptoměny rekordní! Například Bitcoin na konci roku 2017 překonal rekordní hranici 19 000 USD za minci, čímž se zapsal do historie kryptoměn. A čím vyšší je celkově hodnota jednotlivých kryptoměn, tím logicky přitahují více pozornosti. Pro někoho se jedná jen o zábavu, jiní v nich vidí výhodnou investiční příležitost. Jaká je tedy jejich pravá funkce? Jaké jsou druhy kryptoměn? A dá se na nich vydělat?

Jaká je pravá funkce kryptoměn?

Kryptoměny neslouží ani jako unikátní sběratelský kousek, ani jako výstavní exemplář, ani jako netradiční dárek. Jejich hlavním účelem jsou měnové spekulace, nejčastěji ve virtuálním prostředí. Potraviny ani oblečení si za ně v běžných obchodech většinou nepořídíte. Některé kryptoměny mají navíc své specifické možností využití, jako například Ethereum, které slouží i pro napojení aplikací do sítě pro využití tzv. „smart contracts“.

Seznam kryptoměn

Aktuálně se můžete na internetu setkat s tisíci různými kryptoměnami. Toto je seznam nejběžnějších kryptoměn: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, EOS, Litecoin, Cardano, Dash, Monero, QTUM, Stellar, IOTA, TRON a NEO. Každá z nich je něčím specifická, každá má odlišnou hodnotu, každá vám může sloužit k jinému účelu, i když většinou je jejich záměr stejný.

Zdroj: https://pixabay.com/en/cryptocurrency-concept-blockchain-3409725/

Může se na kryptoměnách vydělat?

Pokud vás kryptoměny fascinují, určitě vás už nejednou napadla otázka, zda lze na nich vydělat. Je možné kryptoměny považovat za skutečně prosperující investiční nástroj? Mnohým se už na kryptoměnách podařilo zbohatnout, tak proč ne vám?

Abyste na kryptoměnách mohli začít vydělávat, je potřeba správně určit, zda cena dané virtuální měny poroste nebo zda bude klesat. Zde ovšem narážíme na hlavní kámen úrazu. To je totiž hodně ošemetné. Je potřeba sledovat nejen vývoj hodnoty daných kryptoměn, ale také kompletní politické, společenské a veřejné dění.

Ač vám velkou část práce usnadní ekonomické magazíny a specializovaná periodika, stále to znamená spoustu času stráveného v článcích, tabulkách, grafech novinách a predikcích. Spoustu svého volného času tak věnujete pouze kryptoměnám.

Ale ani potom nemáte 100% zaručenou úspěšnost. Zaměřte se proto pro začátek pouze na jednu měnu a tu sledujte. Navíc je většina kurzů kryptoměn částečně závislá na Bitcoinu a Ethereu, proto je dobré sledovat vývoj i těchto dvou kryptoměn.

Zdroj: https://pixabay.com/en/man-business-adult-suit-bitcoin-3126802/

Zajímají vás jednotlivé kryptoměny blíže? Chtěli byste se dozvědět o této oblasti více? Rádi byste začali na kryptoměnách vydělávat?

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑