Peníze

Publikováno 23. února, 2018

Reprezentativní automobil bez starostí? Jde to s operativním leasingem

Potřebujete nové auto pro podnikání nebo osobní potřeby? Jen tak jít k dealerovi a za hotové si koupit nový vůz je zřejmě nereálné a často i zbytečně nákladné. Pro takové případy je ideální operativní leasing, který vám nabídne možnost používání naprosto nového automobilu, ale bez starostí s následným prodejem ojetiny a podobně. Jaké jsou výhody a jednotlivé varianty?

Když potřebujete nový vůz

Koupit si starší ojetý automobil může být levnější, ale také výrazně dražší kvůli nejrůznějším potřebným opravám a dalším investicím. Pro své podnikání navíc často potřebujete spolehlivý a reprezentativní vůz. Podobně to je i u soukromých osob, kde se velmi hodí možnost neřešit pravidelný servis a výměnu zimních pneumatik. Pokud se tedy rozhodnete pro nové auto, máte několik možností. Buď ho koupíte za uspořené peníze, nebo si vezmete úvěr. Další variantou je operativní leasing, což je v podstatě dlouhodobý pronájem vozu se smlouvou uzavíranou alespoň na 24 měsíců.

Automobil podle vašich představ a snů

Nejdříve si ujasněte, jestli potřebujete velké rodinné auto, či zda hledáte spíše manažerský sedan. Dále je důležitý výběr motorizace. Jistě vás bude zajímat i údaj o udávané kombinované spotřebě paliva, kdy můžete šetřit i díky tomuto faktu. Jakmile si vyberete ten správný vůz, zbývá zvolit vhodnou nabídku. Za několik tisíc měsíčně tak můžete víceméně bez starostí používat nové auto. Pozor si ale dejte na přehnané požadavky při specifikaci, které mohou leasing zbytečně prodražit. V případě, kdy hledáte nejvýhodnější možnost, vybírejte z uvedených konfigurací.

Výběr vhodné nabídky

V rámci nabídek operativního leasingu se orientujte podle několika parametrů. Snažte se dobře odhadnout, jaký bude váš roční nájezd kilometrů, a podle toho filtrujte jednotlivé možnosti. Dále záleží na tom, jestli máte v plánu využít variantu se zimními pneumatikami a servisem v ceně. Taková možnost bude logicky o kousek dražší, ale zase vám ušetří starosti a výdaje právě za financování těchto potřebných úkonů. V zásadě tak pouze lijete do nádrže palivo a jezdíte. Před podpisem leasingové smlouvy si vyberete ještě dobu jejího trvání. Na čím delší úvazek se upíšete, tím bývá měsíční splátka nižší.

Zjistěte si více informací a obhlédněte vozy na internetu

Každý poskytovatel operativní leasingu má trochu jiné podmínky. Pokud máte vážný zájem, neměl by být problém nechat si zaslat leasingovou smlouvu na prohlédnutí ještě předtím, než se rozhodnete ke konkrétní nabídce. Výhodný leasing Driveto.cz představuje široké spektrum nejrůznějších značek a modelů automobilů, ze kterých si jistě vyberete. Dostupné jsou varianty pro podnikatele i soukromé osoby.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑