Peníze

Publikováno 18. Prosinec, 2016

0

S operativním leasingem dosáhnete i na auto vyšší třídy

Vrtá vám hlavou, jak si mohl váš soused našetřit na tak luxusní vůz? Díky operativnímu leasingu, jehož popularita v posledních letech mezi Čechy neuvěřitelně vzrostla, je to možné. Nemusíte mít našetřeny statisíce či žádat o vysokou půjčku, abyste si mohli pořídit vůz vyšší třídy.

Operativní leasing je vlastně dlouhodobý pronájem vozu. Vyberete si auto odpovídající vašim možnostem, sepíšete smlouvu na dva nebo tři roky a každý měsíc odvádíte dohodnutou částku. Během trvání smlouvy auto bez problémů používáte, jen je po celou dobu ve vlastnictví leasingové společnosti.

Odpadávají všechny starosti

Vlastnictví auta s sebou přináší také spoustu starostí, avšak s operativním leasingem jich hromada odpadá. Jelikož vozidlo vlastní společnost, většinou se také stará o povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známku, zimní pneumatiky, pravidelný servis apod. To vše je již v ceně.

Pravidelně obměníte vozový park

Po skončení leasingové smlouvy jsou dvě možnosti, co bude dál. Buď zákazník za zůstatkovou cenu auto odkoupí, nebo uzavře novou smlouvu s jiným vozem. Každé dva nebo tři roky je tedy bez problémů možné mít nové auto.

Výše poplatků se odvíjí od toho, jaký model si vyberete. Vozy vyšších tříd jsou pochopitelně dražší, ale nikoliv nedosažitelné. To je také důvod, proč si spousta lidí může dovolit i operativní leasing na vůz, který by si nikdy nemohli koupit.

Firmě odpadnou starosti

Velké výhody nabízí operativní leasing také firmám. Nejen že jsou měsíční splátky plně odčitatelnou daňovou položkou, ale hlavně je s ním spojený tzv. fleet management – správa vozového parku. Mnoho leasingových společností se o firemní auta postará se vší parádou včetně zařízení elektronické knihy jízd, pravidelných informací o stavu vozidel, provozních nákladech a karet na pohonné hmoty.

O tom, že se skutečně jedná o výhodnou nabídku, svědčí i statistická data. Ve srovnání s loňským rokem mají fyzické osoby o operativní leasing mnohem vyšší zájem – průzkumy mluví o 40 – 60 % nárůstu.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑