Práce

Publikováno 15. ledna, 2020

Repasované servery ušetří značnou část nákladů

Většina firem si servery pronajímá u hostingových společností. Jsou ale i takové, které chtějí mít všechno pod vlastní správou a kontrolou. Ty pak mají vlastní servery, mohou si na ně nainstalovat libovolný operační systém i software, velmi dobře mohou kontrolovat, kdo k nim má přístup. Nevýhodou bývá jejich pořizovací cena.

Ne každá firma si může dovolit provozovat vlastní servery. Za prvé je k tomu zapotřebí IT odborník, který se o ně bude starat, a za druhé nejde o úplně levnou záležitost. Pronájem serveru od externí firmy se často jeví jako finančně příznivější varianta, a to i za cenu, že nad serverem nebudete mít takovou kontrolu. Situaci ovšem mění repasované servery.

Repasované servery pořídíte za zlomek ceny

IT infrastrukturu včetně serverů je zapotřebí budovat již od začátku podnikání. Na počátku přitom firma nemá ještě tak vysoké zisky, aby si mohla dovolit kupovat drahé vybavení. Až se jednoho dne podnikání rozjede a bude zapotřebí kvalitnější, výkonnější server, pak možná nebude takový problém koupit pořádný server za desítky tisíc, ale v začátcích?

Právě pro začínající firmy a pro ty, pro něž není prioritou špičkové serverové vybavení, jsou určeny tzv. repasované servery. Slovem repasovaný se označují takové výrobky, které již byly používány, nicméně jsou v perfektním stavu. Před tím, než byly opět dány do prodeje, je prohlídli odborníci, takže máte jistotu, že jsou plně funkční. Jako repasovaná technika se navíc často prodává technické vybavení z korporátních firem, kde je prostě zvykem výbavu obměňovat každé tři roky, ačkoliv je zcela v pořádku.

Repasovaná technika je lepší než zboží z bazaru

Za účelem koupě použité techniky samozřejmě můžete navštívit kdejaký bazar serverů, nicméně tam nikdy nebudete mít jistotu, co kupujete. Trh je plný nepoctivých prodejců snažících se prodat mnohdy i napůl funkční zboží. Místo toho se spolehněte raději na odborníky, od nichž dostanete roční záruku!

Na prodej serverů se specializuje firma Czech server, za zmínku stojí zejména jejich repasované servery IBM, které seženete i pod deset tisíc. Pochopitelně záleží na konfiguraci, třeba takový IBM System x3650 M3 s 24 GB paměti a dvěma šestijádrovými Intel X5650 skutečně pořídíte za 9 tisíc včetně DPH. Na další nabídky se už podívejte sami.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑