Vzdělání

Publikováno 23. března, 2023

Prodlužte si s námi a němčinou studentská léta

Imatrikulace na začátku studia, lyžák, vodácký kurz, stužkovací ples, maturitní ples a najednou jste si uvědomili, že léta na střední se pomalu, ale jistě blíží ke konci? Je to tak. Čas se lidstvo ještě bohužel nenaučilo zastavit.

My pro vás ale máme řešení! Maturita nebo výuční list ještě nutně nemusí znamenat nástup do práce a odpracovaných 40 hodin týdně. Zaujali jsme vás? Tak čtěte dál a dozvíte se více!

V rámci naší Jazykové školy PELICAN nabízíme pomaturitní studium němčiny. Že jste o tomto typu kurzu ještě neslyšeli? Tak to máte teď velké štěstí, protože pomaturitní studium ať už němčiny, či jiného světového jazyka, přináší plno výhod, které vám v tomto článku jednoduše shrneme.

Co musíte pro tento kurz splnit? Musíte být odhodláni ještě jeden rok navštěvovat 4 hodiny denně naše prostory školu, dodržovat pravidelnou školní docházku a zaplatit školné. Pouze tyto tři okolnosti stačí k zachování statusu studenta v případě, že se k nám na pomaturitní kurz chystáte bezprostředně po úspěšném složení maturitní zkoušky.

Proč nejít pracovat, ale ještě rok chodit do školy?

Možná si říkáte, proč byste se měli ještě rok zdržovat studiem. Jenomže je nutné se na to podívat z pohledu toho druhého jazyka, který si u nás v pomaturitním kurzu zdokonalíte. Cizí jazyky totiž otevírají bránu do světa a také k velkému množství dalších pracovních příležitostí.

Pokud si u nás v intenzivním pomaturitním denním kurzu zdokonalíte svůj německý jazyk, otevřou se vám dveře do sousedního Německa a Rakouska, a to není vůbec k zahození.

A jaké další benefity tedy pomaturitní studium němčiny skýtá?

Největším pozitivem našeho pomaturitního studia němčiny je zachování statusu studenta. To znamená, že si i na dále budete moci užívat studentských slev, jako třeba na jízdném či v knihkupectví. Se statusem studenta si navíc můžete vyřídit ISIC kartu, která přináší slevy po celém světě, a jediné, co vám k tomu stačí, je vyplněný formulář s razítkem naší školy.

Další, až neuvěřitelnou výhodou je, že od nás získáte kurz druhého cizího jazyka zdarma, a to nejen pro vás, ale i pro jednoho dalšího kamaráda, sourozence, nebo třeba babičku. Tento kurz probíhá jednou týdně po dobu 90 minut, a to celý školní rok. Můžete si vybrat z jazyků, jako jsou japonština, španělština, ruština a další.

Abyste měli i nějaké potvrzení o tom, že jste náš kurz navštěvovali, u nás v Jazykové škole PELICAN doporučujeme na konci kurzu složit jazykovou zkoušku dle vašeho výběru.

Můžete si vybrat státní jazykovou zkoušku na úrovni B2 nebo C1, případně školní zkoušku na úrovni B1. Pomaturitní kurz němčiny vás pečlivě připraví na ten kurz, který je pro vaši jazykovou úroveň reálný k dosažení.

Cizí jazyky otevírají bránu nejen do cizích zemí, ale i cestu k lidem z jiných částí světa a kultur. Proto se v naší jazykovce snažíme tyto dovednosti u mladých lidí rozvíjet. Pokud vás tento článek zaujal a zvažujete vaše možnosti, ale chybí vám nějaké informace, neváhejte se na nás obrátit telefonicky, e-mailem, anebo se rovnou zastavte u nás v kanceláři Jazykové školy PELICAN v centru Brna.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑