Peníze

Publikováno 18. dubna, 2017

Při výběru nové tiskárny zhodnoťte především provozní náklady

Rozdíly v cenách tiskáren a multifunkčních zařízení v rámci jednotlivých cenových kategorií zpravidla zohledňují značku, rychlost tisku, rozlišení tisku a maximální vytížení tiskárny za měsíc.

Ovšem, při běžném provozu doma či v malé kanceláři zůstává většina těchto parametrů nevyužita. Proto i v případě omezeného rozpočtu do 5 000 Kč nehleďte při výběru nové tiskárny prioritně na pořizovací cenu, ale zhodnoťte náklady na její provoz – spotřebu barvy a cenu barevné náplně. Průzkumy ukázaly, že i u levných tiskáren představují rozdíly v ceně černobílého tisku 1 stránky až 0,90 Kč! Přitom neplatí, že čím nákladnější tiskárna, tím levnější tisk.

Stačí Vám pár jednoduchých výpočtů

Abyste se nenapálili, vydělte předem cenu barevné náplně do zvažované tiskárny počtem stránek, které tato náplň dokáže vytisknout. Potřebné údaje jsou na obalech náplní a internetové obchody je standardně uvádějí v popiscích zboží.

Podobně si vypočítejte i cenu tisku. Například portál Tisknulevne.cz uvádí v detailech náplní výtěžnost měřenou tiskem 1 strany formátu A4 při 5% pokrytí. Samozřejmě, čím více stran dokáže tiskárna z příslušné náplně vytěžit, tím lépe. Praktické jsou také tiskárny s většími objemy náplní, které se díky tomu nemusí vyměňovat tak často.

Neohrožujte tiskárnu injekcemi, zvolte raději dobré levné náplně

Možná Vás láká injekční plnění prázdných cartridge, je to však velmi rizikové. Mohli byste poškodit tiskárnu, snížit výtěžnost náplně nebo ji dokonce vylít, ale určitě zhoršíte kvalitu tisku. Chcete-li ušetřit a přitom zachovat hodnotný tisk, spolehněte se na alternativní náplně značky Tisknulevne.cz – sice neoriginální, ale zastřešené značkami jednotlivých prodejců.

9 hlavních výhod alternativních náplní do tiskáren

  1. Úspora 60 % oproti originální náplni.
  2. Kvalita tisku shodná s původní náplní.
  3. Výtěžnost cartridge jako u originálu.
  4. Spolehlivost 98 %.
  5. Pojištění proti poškození tiskárny.
  6. Dodávky do 24 h. a okamžité vyřízení případné reklamace.
  7. Možnost osobního odběru v prodejnách po celé ČR.
  8. Bezplatná telefonická podpora na čísle 800 800 480.
  9. Rychlé opakované objednávky – na 3 kliknutí.

E-shop Tisknulevne.cz se opakovaně umísťuje na prvních příčkách v soutěži ShopRoku. Pokud se Vám alternativní náplně této značky zamlouvají, vycházejte při výše uvedených výpočtech nákladů na tisk u jednotlivých tiskáren rovnou z pořizovacích cen kompatibilních náplní, namísto originálních náplní.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑