Peníze

Publikováno 24. září, 2016

Přehledné srovnání bankovních a nebankovních půjček

Potřebujete si vzít půjčku a nechcete naletět nepoctivým poskytovatelům, stejně jako nechcete platit zbytečně vysoké úroky? Pokud je tomu tak, je ideální si v první řadě udělat přehled o tom, jaké dnes existují možnosti na našem trhu. Mezi hlavní varianty úvěrů můžeme zařadit:

  • Americké a klasické hypotéky
  • Hotovostní i bezhotovostní spotřebitelské úběry
  • Mikropůjčky

Dané možnosti se liší jak podmínkami získání, tak i splácením. Nejvíce se však liší svou charakteristikou, a to ve spojení s tím, kolik peněz konkrétně mohou nabídnout. Máte jasno, v jakém segmentu se budete držet?

Porovnejte si jednotlivé možnosti

Nyní přichází ta pravá chvíle pro to, abyste si udělali jasný přehled o tom, jací jsou v daném segmentu konkrétní poskytovatelé. K tomu vám poslouží internet, jelikož ten vám nabídne přehledné porovnání na svých monitorech počítačů, tabletů, ale třeba také mobilních telefonů. Vyhledejte si Finmoney.cz půjčky, jelikož právě ten je tím webem, na kterém požadované informace snadno a jednoduše najdete. A to s jistotou, že jsou zde informace nejenom objektivní a pravdivé, ale že zde jsou také pravidelně aktualizované. Máte tak jistotu, že vždy zjistíte to, co potřebujete.

Nezávazně a jednoduše

Prioritou by mělo být i to, že dané porovnání budete realizovat čistě nezávazně. Tedy tak, že se podíváte na možnosti, ale zároveň se nebudete k ničemu ani k nikomu upisovat. To je rozdíl od různých zprostředkovatelů, kteří po vás obvykle chtějí nejdříve jenom informace a teprve poté vám mohou ukázat, co je k dispozici. Správné srovnání půjček po vás žádné informace předem nechce. Tedy až na ty, že si vyberete, jaký segment trhu si budete chtít porovnat, nebo zda chcete jenom banky, nebankovní společnosti, nebo máte naopak zájem o porovnání obojího.

Na co hledět?

Při porovnání je důležité vědět o to, na co konkrétně hledět, pokud už chceme najít tu nejvýhodnější nabídku. Primárně je to samozřejmě úroková sazba a RPSN. Obě hodnoty jasně ukazují, jak je půjčka výhodná, nebo jak může být naopak nevýhodná. Zapomínat bychom neměli ale ani na informace o tom, kolik peněz lze získat a na co je možné finanční částku využít. Hledíme tedy na to, zda si bereme půjčku účelovou, nebo neúčelovou.

Roli jistě hraje i samotný poskytovatele. A to z toho důvodu, že ne každý má příznivé podmínky spojené se schválením, nebo férový přístup. Zde oceníme hlavně jednotlivé hodnocení, která jsou ideální zpětnou vazbou ve chvíli, kdy je naším cílem zjistit informace o tom, jaký poskytovatel vychází nejlépe.

Pozor na zbytečnosti

Když máte ideální půjčku vybranou, raději znovu zvažte, zda ji skutečně potřebujete. Pokud jde například o dovolenou, vánoční dárky, nebo o jiné malichernosti, obvykle je lepší se nezadlužovat. Stejně tak nemusí být vždy výhodná ani rychlá online půjčka, a to i s nulovým úrokem. Zvláště tedy v situaci, kdy nemáte jistotu, že ji budete mít z čeho vrátit.

Na druhou stranu zmiňme, že jsou situace, kdy je půjčka v podstatě nezbytností a nemusí být vždy špatnou volbou. Jde hlavně o chvíle, kdy chceme:

  • Koupit nebo postavit nemovitost
  • Rekonstruovat naše bydlení
  • Pořídit automobil

Myslete také na splátky

A rada na závěr? Pokud už máte jasno v tom, jak vybrat ideální půjčku, která bude skutečně důležitá, myslete také na splátkový kalendář. Ten si nechte sestavit tak, aby byl ve vašich možnostech, a zároveň tak, abyste měli peníze co nejrychleji splacené. Zároveň je dobré, pokud je během splácení možnost s výší splátek dle potřeby hýbat. A to tak, že je možné výši splátky zvyšovat, stejně jako potěší i možnost toho, že si můžete splátku snížit, nebo ji v případě potřeby i několikrát během roku odložit.

Štítky: , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑