Peníze

Publikováno 24. září, 2016

Jak vydělávat při studiu

V republice jsou stovky tisíců studentů, povětšinou je financují v plném rozsahu rodiče. Nejspíš proto je studentský život považován za skvělou flákárnu, kde se tři měsíce nic nedělá, jen se flámuje a pak se pár dní v měsíci studuje na pár zápočtů a zkoušek. Existují však také studenti, kteří si z části financují studium sami. Přinášíme vám pár tipů, které nejsou příliš náročné, ale mohou vám přinést peníze.

Tip 1 – ptejte se ve škole

Na mnoha školách se dá přivydělávat tím, že navštěvujete přednášky za hendikepované studenty, kteří se výuky nemohou účastnit. Brigádu poskytuje buď studijní oddělení, nebo různé asociace příslušné k vaší fakultě.

Mnoho univerzit také spolupracuje s městem, ve kterém sídlí no a každé město neustále zkoumá hustotu dopravy, obsazenost parkovišť atp. Nahlédněte na úřední desku vaší školy nebo najděte sekci pracovních příležitostí.

Tip 2 – Hlídejte děti

Ve větších městech, ve kterých se většinou univerzity nachází, je mnoho pracovně vytížených rodičů, kteří si čas od času chtějí vyrazit za zábavou. Doba však potřebují nechat děti, které musí někdo hlídat. Tyto brigády jsou většinou ve večerních hodinách, děti spí a vy můžete buď relaxovat u televize, nebo studovat zatímco vyděláváte ne úplně malé peníze.

Mnoho rodičů také potřebuje děti vyzvedávat ze školy či školky a bezpečně je dopravit na místo určení, obvykle do kroužku. Doprovod dítěte na kroužek vám nezabere více než půl druhé hodiny 2x týdně. K nějaké té tisícovce měsíčně navíc určitě přičuchnete.

Tip 3 – kontaktujte hotely

Třetím tipem výhodné brigády jsou noční směny na recepci hotelu. V noci bývají většinou poklidné směny, nemusíte se tak obávat řešení důležitých záležitostí. Navíc, když si dáme pět a pět dohromady, zjistíme, že noční směny jsou placeny mnohem lépe než směny denní, nočních recepčních je přitom neustálý nedostatek.

Ani jeden z výše uvedených tipů brigád není psychicky ani fyzicky náročný. Jedná se o poměrně netradiční tipy přivýdělku, avšak snaha se cení, peníze vám přibudou, rodičům

Štítky: , , , ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑