Úspěch

Publikováno 28. července, 2017

Co potřebujete vědět o založení společnosti v roce 2017

Jednoduchost, rychlost a prestiž – přesně tato slova vystihují zakládání společností v dnešní době. V našem článku jsme se vám pokusili vysvětlit, proč to tak je a jak toho také docílíte. Čtěte pozorně.

 

Kdo si může založit společnost?

Společnost si může založit každý, kdo splňujete podmínky pro vydání živnostenského oprávnění. Co to znamená? Na živnostenském úřadě ohlásíte živnost, ve které plánujete působit, a zaplatíte poplatek 1 000 Kč. Tímto krokem se automaticky zaregistrujete k platbám zdravotního a sociálního pojištění. Základní živnosti se označují jako volné a pro jejich získání nemusíte splňovat žádné zvláštní podmínky. To ovšem neplatí u živností vázaných a řemeslných. Zde po vás bude úřednice požadovat doložení potřebné kvalifikace. Na živnostenský úřad se vydejte v úřední dny: v pondělí nebo ve středu. Pokud se právě nenacházíte na místě svého trvalého bydliště, nevadí. Poslouží vám kterýkoliv živnostenský úřad v České republice.

 

Jak je to se základním kapitálem

Do roku 2014 jste k založení firmy potřebovali základní kapitál 400 000 Kč. To teď už neplatí. Teď vám postačí pouze 1 Kč.  Ale pozor. To, že jste si složili základní kapitál ve výši jedné koruny, si v budoucnu může dohledat každý váš potenciální obchodní partner a uznejte sami, že to příliš důvěryhodně nepůsobí. Doporučujeme vám tedy jako základní kapitál složit vyšší částku.

 

Zajistěte dobré sídlo společnosti

Se sídlem společnosti to je podobné jako se základním kapitálem – také do jisté míry vypovídá o prestiži společnosti. Mnoho obchodníku to v současné době řeší tak, že si zřídí takzvané virtuální sídlo. Tuto službu nabízí například SimplyOffice. Jde o to, že bude vaše firma sídlit na prestižní adrese, kde se reálně nemusí vůbec nacházet. Chodí vám sem jen korespondence, kterou vám majitelé objektu zašlou na vámi požadovanou adresu. Třeba domů.

 

Jak získáte s. r. o. bez námahy?

Koupíte se ready-made společnost. Co to je? Založená společnost, která se na vás jen přepíše. Vyhnete se obíhání úřadů, studování zákonů nebo vymýšlení názvu. Je to jednoznačně nejrychlejší způsob, jak získat firmu. SimplyOffice garantuje, že za firmu jednáte do 24 hodin. Pokud tedy zvažujete výběrové řízení, kterého se mohou účastnit pouze firmy, nebo chcete získat dotace určené jen pro právnické osoby, kupte si ready-made společnost.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑