Peníze

Publikováno 14. listopadu, 2017

Potřebujete půjčku? Buďte velmi obezřetní

Finanční tíseň může postihnout každého z nás a mnohdy ani nevíte, jak rychle se v ní ocitnete. Bohatě postačí například trocha nepozornosti při řízení vozu anebo porucha některého z domácích spotřebičů. Vždyť ani takový plynový kotel, trouba či pračka nepatří bohužel mezi nesmrtelné stroje. Ba naopak, dokonce i ty nejnovější modely se zpravidla jakoby náhodou kazí těsně po uplynutí dvouleté záruční lhůty. Každý z nás má nějakou finanční rezervu, tu ale zpravidla výdaj podobného typu předčí. Proto je nezbytná realizace půjčky? Na co si při ní dát pozor?

Výše úrokové sazby a poplatků

Asi největším úskalím bankovních i nebankovních půjček je přehnaná výše přeplatku. Rozdíl mezi finančním obnosem, který si půjčíte, a tím, jejž následně vrátíte, může být propastný. Jak poznáte, o jakou částku půjde? Prostřednictvím úrokové sazby, jež se ke konkrétnímu úvěru vztahuje. U mnohých nebankovních společností ale není problém najít jen manipulační poplatek za realizaci půjčky. Tím pádem není nutné nic počítat a přesně víte, na čem vlastně jste. Optimální je porovnat několik půjček a vše si zjistit!

Možná vám vůbec nepůjčí

Pravidla pro poskytování úvěrů se hodně zpřísnila, a to i na základě novely zákona, jež vešla v platnost v prosinci loňského roku. Proto si dejte pozor i na podmínky pro poskytnutí vámi vybrané půjčky. Mezi těmi mohou být třeba absolutní bezdlužnost žadatele, nezbytnost prokázání pravidelného příjmu, zástava nemovitosti, přítomnost ručitele a mnohé jiné.

Náš tip na půjčku

Dlužni nemůžeme zůstat ani tip na realizaci konkrétního úvěru. Je jím Ferratum – rychlá půjčka. Jedná se o úvěr označovaný také jako Ferratum Credit nabízející až 35 000 korun. Tento flexibilní úvěr funguje na principu kontokorentu. Platíte pouze za vyčerpanou částku. Oproti standardním mikropůjčkám díky němu lze ušetřit až 33 %.


Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑