Práce

Publikováno 10. října, 2017

Potisk předmětů? Jedině na sublimačních tiskárnách a termolisech!


Na běžné inkoustové či laserové tiskárny jste již jistě zvyklí, pravděpodobně jste se seznámili i s úžasnými možnostmi 3D tisku. Víte ale, jakým způsobem se vyrábí například dárkové, reklamní a upomínkové předměty?

Sublimační technologie

Termosublimační tisk využívá procesu sublimace, což je v podstatě přímá změna pevného skupenství na plynné. Tisková hlava nahřívá pásku na cca 190 °C a barva se mění na plyn. Ten se přenáší na předmět, kde proniká do struktury materiálu a znovu přechází na pevné skupenství. Barva zůstane pevně fixována v mikropórech a vykazuje velmi dlouhou životnost.

Osvědčené řešení

Profesionální firmy používají sublimační tiskárny již dlouhá léta, mají totiž řadu výhod. Patří mezi ně perfektní zachycení detailů vzoru s ostrými liniemi, výrazné barvy s výbornou stálostí a vynikající odolnost vůči otěru i působení nejrůznějších látek. Potištěné oblečení můžete prát běžně v pračce i čistit chemicky, snad jen u hrnků je třeba dávat si pozor na myčku. Jedná se o poměrně levnou technologii, která už v současnosti zvládá i úskalí 3D tisku. Celý proces je tak jednoduchý, že si na něj mohou troufnout nejen reklamní studia a tiskárny, ale i soukromí uživatelé, kteří by rádi začali s výrobou upomínkových předmětů.

Co všechno si můžete potisknout

Sublimační tisk je zásadní technikou pro výrobu nejrůznějších suvenýrů s fotkami či reklamních předmětů s logy. Patří sem trička, polštáře, puzzle, podložky pod myš, kryty na mobil, dresy, ale také hrníčky a sklenice. Pro ty se vyrábí speciální termolisy ve tvaru válce. Dříve byla tato zařízení výsadou profesionálních firem, dnes se ale menší a cenově dostupnější modely dají bez problémů pořídit i na domácí tvoření a podnikání. Pokud vás tato technika zaujala, poohlédněte se například v katalogu společnosti www.termolisy.cz, která dodává i další pomocníky pro kreativní tvorbu, jako jsou řezací plotry.

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑