Úspěch

Publikováno 21. března, 2021

Oživte vaši kancelář barevným nábytkem

Barvy s námi dovedou udělat doslova kouzla, a je velká škoda, že si to mnozí lidé neuvědomují a nevyužívají to. Stejně tak ale společnosti. Přitom se správně voleným barevným nábytkem mohou být zaměstnanci výkonnější, klidnější, pozitivnější a podobně. V hezkém prostředí se lépe pracuje každému. A co si budeme povídat o kvalitním sezení a jeho vlivu na naše záda a celý pohybový aparát…

Stůl jako základ pracovního místa

Když procházíme kanceláří, většinou nám zrak spočine nejdříve na stole. Dostatečně velká plocha je předzvěstí toho, že se nebudeme ztrácet v chaosu, nebudeme frustrovaní ze stísněnosti a také skvělou příležitostí pracovat u stolu ve dvou, třech, když je to třeba.

Kancelářské stoly by měly být také stabilní. Je praktické, když se pod něj dá umístit kontejner na ukládání dokumentů a předmětů osobní potřeby. Do jednacích místností pak volíme velké stoly pro zasedací místnosti. Díky tomu nedojde k tomu, že by sedícím při sezení zavazeli dvě nohy od stolů vedle sebe, což je značně nepohodlné.

Barva stolů může být v dekoru dřeva, ať už světlého či tmavšího, nebo v bílém, šedém či béžovém provedení.

Kdo má židli, bydlí

Na kancelářské stoličky a jejich kvalitu by měl být kladen velký důraz. Do zasedací místnosti volíme konferenční židle, které mají svůj pevný vzhled a tvar. Je dobré, když mají zelenou nebo modrou barvu. Červená by mohla působit rušivě, zvláště, když jde o zářivou červenou. Tmavý odstín je decentní a lze jej použít. Hezky a pozitivně vypadají žluté nebo oranžové židle. Neutrální jemný vzhled pak nesou béžové židle.

Co se týče křesel pro jednotlivé zaměstnance k jejich kancelářským stolům, tady by měly být voleny ergonomické modely, abychom šetřili zdraví zaměstnanců. Nastavitelné područky, opěrka hlavy, výška sedáku, sklon opěrky zad. I tady platí, že vyhrávají neutrální barvy nebo barvy zemité. Pokud je místnost světlá a nachází se v ní dřevěný nábytek v přírodním dekoru, příp. nábytek světlé barvy, nic nepokazíme ani černými židlemi. Pozor ale na kombinaci příliš mnoho černých nebo tmavě šedých prvků. To by mohlo působit časem depresivně.

Mít hezky a zdravě vybavenou kancelář je základ. Myslete na to při výběru nové židle a upřednostněte funkčnost a správné funkce před líbivým vzhledem. Jen tak se vyhnete bolesti zad, nohou i hlavy od krční páteře.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑