Peníze

Publikováno 29. Červen, 2021

0

Ověřte si přes rejstřík exekucí sebe a svou rodinu

Exekuce není nic příjemného, obvykle ale nepřichází úplně nečekaně. Víte, že nezvládáte své finanční problémy a zřejmě není jiná cesta než vyčkat na exekutora. Upřímně, jiné cesty existují, ale o nich dnes diskutovat nebudeme. Podíváme se na jiný problém – ne vždy o své exekuci musíte vědět.

Do exekuce se může poměrně snadno dostat i člověk, který celý život poctivě splácí všechny své závazky. Jak? Stačí zapomenout na nějakou směšnou částku, třeba pár stovek vysoký účet za telefon. Stát se to může opravdu každému, ve všem tom shonu si prostě nevšimnete upomínky, co vám přijde poštou, nebo zapadne mezi spoustu jiných e-mailů. Bohužel i těchto pár stovek vás může přivést až do exekuce.

Jak si být jistý, že se vás exekuce netýká?

Snažte se nezapomínat na žádné platby, pečlivě kontrolujte každý dopis, co vám domů přijde, a také každý e-mail. Snadno se to řekne, ale hůře udělá, že? Naštěstí existuje ještě jeden způsob, jak se ujistit, zda jste v bezpečí. Je jím Centrální evidence exekucí.

Centrální evidence exekucí uchovává informace o všech vedených exekucích. Ty staré, jež skončily, jsou po čase vymazány. Rejstřík exekucí vám každopádně umožňuje prověřit si aktuální situaci, tedy zjistit, zda je na vaše jméno vedená nějaká exekuce.

Stačí znát jméno, příjmení a datum narození

Exekuce v rejstříku lze vyhledávat podle jména, příjmení a data narození, nepotřebujete žádné speciální soukromé údaje. Díky tomu si můžete prověřit nejen sami sebe, ale také svou rodinu, zákazníky nebo například prodejce, od nějž si chcete pořídit auto či dům. Ověřit jdou dokonce firmy, k tomu potřebujete znát IČO.

Vše běží velmi rychle online, ihned po zadání údaj a zaplacení (nahlédnutí do Centrální evidence exekucí je bohužel zpoplatněné) se dozvíte výsledky. Jestliže exekuce existuje, uvidíte i detaily o ní.

Nečekejte, až vám exekutor zablokuje účet. Ověřte si situaci sami!

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑