Nezařazené

Publikováno 13. prosince, 2018

V Ostravě to žije! Obzvláště teď před Vánoci!

 

Hledáte tip na nějaký neotřelý předvánoční výlet? Někam, kde byste zažili tu pravou vánoční atmosféru? Zapomeňte na předražené a ne zcela bezpečné trhy v evropských metropolích a vydejte se třeba do Ostravy. Vedení města totiž slibuje, že ty letošní ostravské Vánoce rozhodně budou nezapomenutelné. Vlastně už jsou. 
Návštěvu ostravských adventních trhů, jež v těchto dnech až do 23. prosince probíhají na Masarykově a Jiráskově náměstí, by si neměli nechat uniknout jak Pražani, které poněkud zaskočila cena kelímku medoviny prodávané na pražském Staroměstském náměstí za 80 Kč, ale i ti, kteří plánovali nasát předvánoční atmosféru v nějaké evropské metropoli. To v rámci bezpečnosti nedoporučujeme. Ostrava zkrátka v těchto souvislostech vyhrává na plné čáře. Je levnější a bezpečnější.

Vánoční jarmark a pestrý kulturní program

Nádherně osvětlené centrum Ostravy už v těchto dnech voní jehličím i vánočním punčem. Předvánoční čas si tak můžete zpříjemnit vánočním jarmarkem i bohatým kulturním programem, v rámci kterého se vám představí řada divadelních, lidových i hudebních souborů.

Program pro děti i dospělé

Na předvánoční výlet samozřejmě vezměte i svá dítka. Na Jiráskově náměstí budou moci napsat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční přání i jednoduchou vánoční ozdobu. A na náměstí Masarykově se pro změnu budou moci sklouznout na oblíbeném kluzišti nebo si pohladit zvířátka z živého betlému.

Užívejte si až do rána

Vánoční atmosféru zkrátka můžete nasávat až do brzkých ranních hodin. Proto si už předem zajistěte ubytování. Skvělou strategickou polohu v Ostravě má například hotel Jan Maria (na internetu hledejte pod odkazem hotel Ostrava), který je od zmíněných adventních trhů vzdálený pouhé 3 kilometry! Ty v rámci procházky Ostravou určitě hravě zdoláte. A budete-li mít po tolika kilometrech v nohách hlad, budete se moci přímo v hotelu dobře najíst. Jeho součástí je totiž i skvělá restaurace Ostrava, kde báječně vaří!

 

Štítky: ,
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑