Motivace

Publikováno 8. prosince, 2018

Vybavení interiéru udělá reklamu samo

 

Plánujete otevřít novou kavárnu a hledáte „to něco“, čím se odlišíte od ostatních? Ve větších městech je jeden takový podnik vedle druhého, tak proč by měli chodit k vám? Není to jen o kvalitním PR, jímž zaplníte média a sociální sítě. Jde hlavně o to odlišit se. Být jiný, nabízet něco, co se jinde nedá dostat. Asi vám to zní jako hezká pohádka, ale v podstatě nesplnitelný úkol. Proto začněte z gruntu. Vytvořte perfektní zázemí, dobrý a spolehlivý tým a hlavně prostor, kam se zákazníci budou chtít vracet.

Nejdřív průzkum, pak koncept

Než začnete, udělejte si průzkum. Navštivte jiné kavárny. Sledujte, jak na vás působí, čím vás láká, čím naopak vůbec. Vnímejte prostor jako celek i jeho jednotlivé detaily. Nábytek do kavárny je základem, nad kterým se asi nepozastavíte. Ale ruku na srdce – v kolika takových podnicích si ho opravdu všimnete? Často je neoriginální, špatně se na něm sedí, nebo jde rovnou o souboj několika stylů. To sice může někde působit zajímavě, jde ale spíš o rušivý element. Případně navštivte webové stránky www.dublino.cz, kde najdete různé návrhy interiérů. Shrňte si všechny poznatky a pak vytvořte koncept vlastní kavárny.

Židle do kavárny nebo do cukrárny

Jak vybrat nábytek?

V rámci konceptu je nutné rozdělit prostor do jednotlivých zón. Využijete jen židle nebo i lavice podél stěn? Ušetříte místo, zajistíte víc prostoru k posezení a můžete jimi i důmyslně kavárnu rozdělit. Samozřejmostí by měla být kvalita materiálů. Stoly i židle by měly hodně vydržet. Pokud chcete pořídit polstrovaný nábytek, myslete také na různé skvrny, co na něm může skončit. Údržba by měla být jednoduchá a nejlépe minimální. Pokud vás napadne plastový nábytek, volte třeba zajímavě řešené židle s atypickým opěradlem nebo výraznější barvou. Moderní a hlavně nesmrtelný je čistý jednoduchý design bílé barvy a dřeva. Tím chybu určitě neuděláte.

Židle do kavárny nebo do cukrárny

Ctěte vizi

Stejně jako nábytek do restaurace je i kavárna místem, které může mít svou tradici a styl. Pokud se tak rozhodnete, neustupujte od něho. Lidé od vás budou čekat příslib, kterým se profilujete. Navíc zajímavě řešený pohodlný nábytek přímo vybízí k další návštěvě. Nechte proto mluvit vaši kavárnu za vás.

 

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑