Vzdělání

Publikováno 27. října, 2017

Oblíbené jazykové pobyty

Jazykové pobyty jsou stále atraktivnějším způsobem, jak zlepšit jazykovou vybavenost, poznat nové prostředí a cizí kultury. Dnešní děti začínají s cizojazyčnými předměty již na základních školách, později své vědomosti prohlubují dalším studiem. Je ale jasné, že jakkoliv může být lektor či učitel dobrý, ke komplexní výuce je zapotřebí něco víc. Pomoci může v tomto případě hlavně prostředí, v němž se studenti pohybují. Pomineme-li individuální kurzy a poctivé samostudium, k těmto účelům jsou ideálním řešením jazykové kurzy v zahraničí, na nichž se dá jazyk pochopit a poznat opravdu na vlastní kůži.

Výhody jazykových pobytů v zahraničí

Hlavní výhodou kurzů v cizích zemích je výuka rodilým mluvčím. Jen ten dokáže předat drobné nuance a souvislosti, jež není schopen naučit ani ten nejlepší učitel. Velmi podstatná je také intenzita procesu osvojení jazyka. Učení neprobíhá pouze ve škole, ale ve všech každodenních situacích, například při cestě do obchodu, kina, při cestování dopravou atd. V neposlední řadě jsou jazykové pobyty v zahraničí skvělé v tom, že se student seznámí s odlišným kulturním prostředím, naváže nové kontakty a bude se celkově cítit sebejistější a samostatnější. Absolvování pobytu nebo dokonce získané osvědčení o způsobilosti mohou dále pomoci ve studiu na odborných středních školách či prestižních univerzitách.

Na co se připravit

Pokud vás vaše dítě požádalo o to, zda byste mu zaplatili jazykový pobyt v zahraničí, můžete jásat. Evidentně chce, aby se zlepšily jeho znalosti a dovednosti. Připravit se však musíte na poměrně vysokou pořizovací cenu. Z výchovného hlediska doporučujeme, abyste se s potomkem domluvili na tom, že i on se bude finančně podílet z brigád či jiného výdělku. Uvidíte sami, že si takového dárku bude ještě více vážit.

Štítky:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top ↑